България загуби от Азербайджан в Пловдив /снимки/

14 Юли 2019 19:32

България загуби с 1:3 Азербайджан във втора поредна контрола в зала "Сила" в Пловдив. Първият мач вчера беше спечелен с 3:1 от България.

Първият гейм беше взет с 25:23 от гостенките от Азербайджан в равностоен гейм. Втората част азерките поведоха с 2:0 след 25:14.

Националките намалиха изоставането си след като спечелиха категорично третата част с 25:17.

След 25:21 Азербайджан успя да спечели мача след 3:1 гейма.

България ще играе от 2 до 4 август в олимпийска квалификация в САЩ. Преди това тимът ще играе контроли в Хърватия. Срещу домакините от САЩ, Аржентина и Казахстан. Само победителят ще си осигури място на олимпийските игри догодина в Токио. Ако националките останат втори в групата ще участват в допълнителна квалификация през януари 2020, в която само победителят ще си осигури място на Олимпийските игри.