България U17 с втори успех на европейското

14 Юли 2019 21:06

Националният отбор по волейбол на България за юноши под 17 години продължава успешния с път на Европейското първенство в София. Младите „лъвове“, водени от Мартин Стоев надиграха след петгеймова битка Турция с 3:2 (25:15, 25:17, 22:25, 22:25, 15:10 ) във втория си мач от група I, който се игра в столичната зала „Христо Ботев“.

Така тимът ни записа втора поредна победа в групата и заема втора позиция във временното класиране с 5 точки. Първенец е отборът на Франция с две чисти победи и актив от 6 точки.

Родните представители стартираха много стабилно и уверено в мача и в първите два гейма не оставиха шансове за съпротива на турците. След като поведоха с 2:0 гейма, бързият успех явно повлия на българските волейболисти и в третата част настъпи спад. Турците от своя страна веднага използваха момента, започнаха да диктуват темпото и успяха да се наложат, като спечелиха гейма. Успехът им даде крила, те се разиграха още повече в четвъртата част, а тимът не успя да намери верния път, като мачът стигна до тайбрек.

164039 IMG 0617

В него волейболистите на България показаха, че могат да излизат от трудните моменти и имат воля за победа. След сервис на Владимир Гърков нашите поведоха с 4:0, но турците успяха да изравнят при 5:5. Нова серия от начален удар, включително и два аса на Александър Николов доведе до четири точки преднина за България 10:6. Този път младите ни „лъвове“ устояха на всички опити за обрат на съперника, задържаха аванса и спечелиха тайбрека, като записаха и крайната победа в мача.

Най-резултатен бе Владимир Гърков с 23 точки (1 ас), 22 точки добави Георги Татаров (1 ас, 3 блокади). Александър Николов завърши с 19 точки (4 аса). За "полумесеците" Алпер Аяр приключи с 13 точки (1 ас, 1 блокада).

Утре (15 юли) България се изправя срещу Беларус в 17:30 ч., а Турция среща Румъния в 15:00 ч.