Бразилия тръгна ударно на олимпийската квалификация във Варна, националите играят тази вечер срещу Египет

09 Авг 2019 19:25

Бразилия записа чиста победа срещу Пуерто Рико с 3:0 (25:23, 25:19, 25:19) в първата среща от олимпийската квалификация по волейбол, която се провежда във Варна.

Олимпийските шампиони бяха затруднени по-сериозно само през първата част на мача.

Волейболистите на Бразилия и Пуерто Рико започнаха равностойно в първата си среща от олимпийската квалификация в зала “Когресна” в Двореца на културата и спорта във Варна.

Олимпийските шампиони от Рио 2016 не успяха да вземат солидна преднина в началото на гейма. Равенството се запази до 10:10.

Малко по-късно пуерториканците дръпнаха с 12:10 и 13:11. Второто техническо прекъсване дойде при аванс от 2 точки за тима от Пуерто Рико, след като Уолъс Де Соуза атакува в аут от зона 4. Мощна атака на Уолъс Де Соуза и 18:18.

Страхотен единичен блок на Морис Торес и 19:18 за Пуерто Рико. Бразилия изравни при 20:20 след контра на Маурисо Боржеш. Наставникът на Пуерто Рико Освалд Антонети взе прекъсване.Резервата Алан Соуза изведе Бразилия напред при 22:21.

Атака на Исак Сантос и 23:21. Нова мощна атака през центъра на Исак Сантос донесе успеха на “Селесао” в първата част с 25:23.

Олимпийските шампиони поведоха бързо с 5:1 в началото на втория гейм.

Рикардо Лукарели направи 7:2. Страхотна комбинация Бруно Резунде - Рикардо Лукарели и 8:3 за Бразилия при първото техническо прекъсване. Атака на Маурисо Боржеш и 10:4. Уникално изпълнение в атака на Уолъс Де Соуза - нападение от зона 2 по правата във втория метър и резултатът стана 12:5. Бразилия поведе с 18:11. Пабло Гусман успя да намали до 17:22. Атака в центъра на Маурицо Соуза изведе “Селесао” зо геймбол при 24:19. Успехът за Бразилия във втората част дойде при 25:19.

В началото на третата част играта бе равностойна, но след три изравнявания пуерториканците успяха да поведат с 2 точки при 5:3. Бразилия изравни при 6:6, последва още едно изравняване, а при първото техническо прекъсване резултатът бе 8:7 за домакините в днешния мач. След прекъсването резултатът бе изравняван на два пъти, след което Бразилия поведе с 11:9, но допусна гостите да изравнят при 11:11. След още едно равенства с 2 точки напред излезе тимът на Пуерто Рико - 14:12. При второто техническо прекъсване резултатът бе 16:14 за гостите. След прекъсването бразилците успяха да отбележат три поредни точки и не само изравниха, но и поведоха в резултата. След още едно равенства домакините отбелязаха 5 поредни точки и поведоха с 22:17. До края на гейма Бразилия не срещна затруднения и с блокада на Маурисио Соуса го спечели с 25:19 и съответно мача с 3:0.

Утре Бразилия играе от 17.00 часа с Египет, а тимът на Пуерто Рико среща България от 20.30 часа.

По-късно днес от 20.30 часа е втората среща от програмата между отборите на България и Египет./sportal.bg