Печат на тази страница

България победи Египет с 3-1 (25-11, 33-31, 19-25, 25-19)

09 Авг 2019 21:51

България победи Египет с 3-1 (25-11, 33-31, 19-25, 25-19) в първия си мач във Варна. Нашите момчета бяха с класи над четвъртите от наскоро приключилото африканско първенство в първия гейм. Последва отпускане. Египтяните се съживиха и имаха шест геймбола във втората част, но все пак българите я взеха с 33-31

Африканците успяха да вземат една част с 25-19, когато момчетата на Силвано Пранди бяха неузнаваеми. Те ве пак се взеха в ръце след средата на четвъртата част и затвориха мача с 24-19 след 2 часа и 5 минути.

Утре от 20:30 часа съперник ще ни бъде Пуерто Рико, а в неделя по същото време е решителният сблъсък с Бразилия. При игра като днешната в средата на мача, шансовете ни за Токио са илюзорни. Но медалът има и друга страна - изявите на "лъвовете" в първия гейм.

БЪЛГАРИЯ: Георги Сеганов, Цветан Соколов, Мартин Атанасов, Тодор Скримов, Виктор Йосифов, Светослав Гоцев - Теодор Салпаров-либеро

Старши треньор Силвано Пранди

ЕГИПЕТ: Хосам Абдала, Ахмед Салах Един, Ахмед Юсуф Афифи, Ахмед Саид Хасан, Але Абделрахмен, Мохамед Салиман - Ахмед Мохамед-либеро