България беше на една точка от класиране за Олимпиадата, но не успя срещу Бразилия и допусна пълен обрат

11 Авг 2019 23:47

Българският национален отбор по волейбол за мъже беше много близо до класиране на Олимпиадата. Националите загубиха с 2:3 от Бразилия в олимпийската квалификация във Варна, след като водеше с 2:0 и имаше мачбол. Така България намали драстично шансовете си за класиране на Олимпиадата, като последният опит ще бъде през януари в европейска олимпийска квалификация като там най-тежките съперници са Франция и Италия.

Страхотно започна двубоя за националите, които поведоха с 10:7. След това увеличиха сериозно преднината си със 17:11 и затвориха първи гейм в своя полза след 25:23.

Във втората част "лъвовете" поведоха със 7:3. При 21:15 разликата стана 6 точки, а геймът беше затворен след 25:19 и така България поведе с 2:0 гейма.

Чудесно стартира и третата част за националите, които поведоха с 8:4, но бразилците успяха да изравнят и дори поведоха в резултата. Бразилците имаха два геймбола, които бяха неутрализирани от националите. България стигна до мачбол при 26:25, но сервис в аут на Цветан Соколов отново изравни резултата - 26:26. Бразилците отново стигнаха до четири поредни геймбола, но България отново ги спаси. При седмия си опит бразилците успяха да спечелят гейм и намалиха резултата след драматичен гейм завършил 32:30.

След 25:16 бразилците изравниха резултата и се стигна до тайбрек.

В тайбрека след 15:11 Бразилия спечели и направи пълен обрат, като си осигури класиране на Олимпиадата.

През януари България ще има последен шанс за класиране на Олимпиадата в европейската квалификация. Само победителят ще получи квота.

Цветан Соколов стана най-резултатен с 19 точки, Мартин Атанасов добави 18, а пловдивчанинът Розалин Пенчев се отчете с 15.