Юношите до 19 бяха много близо до нова сензация и топ 4 в света, но не успяха

29 Авг 2019 01:43

Националният волейболен отбор на България за юноши до 19 години направи нещо невероятно ще продължи борбата за 5/8-о място на Световното първенство за тази възраст в Тунис. Момчетата на селекционера Пламен Христов се бореха докрай, но не успяха да надделеят над връстниците си от Аржентина и в крайна сметка отстъпиха с драматичното 2:3 (19:25, 25:21, 24:26, 25:21, 13:15) в последния мач от 1/4-финалите на Мондиала, игран тази вечер.

Българските "лъвчета" не успяха да повторят подвига си от вчера, когато обърна и надигра силния тим на Бразилия с 3:2 в 1/8-финалите. Така България продължава да играе за разпределение на местата от 5-о до 8-о, като още утре (29 август) излиза срещу Иран, който по-рано днес загуби на 1/4-финалите от Русия с 1:3 гейма. Срещата е от 12,00 часа българско време. Двата тима бяха в една предварителна група, като тогава младите "перси" спечелиха с 3:1 гейма.

Аржентина пък се класира за полуфиналите, където утре от 18,00 часа ще излезе срещу "Сборная" в спор за големия финал. От 21,00 часа пък ще бъде другата полуфинална среща между Италия и Египет.

Най-резултатен за българския тим стана Тодор Димитров с 19 точки (2 блока, 2 аса и 54% ефективност в атака). Георги Тататов (2 блока, 1 ас и 46% ефективност в атака) и Самуил Вълчинов (1 блок, 1 ас и 41% ефективност в атака) добавиха 15 и 14 точки, но и това не помогна за успеха.

За Аржентина Томас Капогросо (2 блока, 3 аса и 61% ефективност в атака) и Уилсън Акоста (3 блока и 45% ефективност в атака) реализираха 19 и 18 точки за победата./sportal.bg