Сърбия е новият-стар европейски шампион след уникална драма във финала с Турция

09 Сеп 2019 11:38

Сърбия е новия-стар европейски шампион при жените. Момичетата на треньора Зоран Терзич буквално разплакаха домакините от Турция, след като ги надиграха изключително драматично с 3:2 (25:21, 21:25, 25:21, 22:25, 15:13) в петгеймов трилър на големия финал на Евроволей 2019, игран тази вечер пред над 13 000 зрители в зала "Ататюрк" в Анкара.

По този начин Сърбия защити титлата си от преди две години и спечели трофея за трети път в своята история след 2011 и 2017 година. Сръбската "репрезентация" има още едно сребро и два бронза от европейските първенства.

От друга страна за Турция това бе втори загубен финал на шампионат на Стария континент след този през далечната 2003-а, когато губи отново у дома, но от Полша с 0:3 гейма. Така туркините остават с два сребърни и два бронзови медали.

По-рано днес Италия грабна бронзовите отличия, след като се наложи категорично над Полша с 3:0 гейма в малкия финал.

Най-полезни за сръбския тим станаха Тияна Бошкович (2 блока, 3 аса и 35% ефективност в атака) и Бранкица Михайлович (3 блока и 39% ефективност в атака) с 23 и 22 точки за победата.

За туркините Мерием Боз реализира 16 точки (3 блока, 3 аса и 40% ефективност в атака). Ханде Баладин (3 блока, 29% ефективност в атака и 58% позитивно посрещане) и резервата Зехра Гюнеш (3 блока, 2 аса и 55% ефективност в атака) добавиха по 11 точки, но и това не беше достатъчно за успех./sportal.bg