Ударно начало за Марица

26 Окт 2019 19:35

Отборът на Марица (Пловдив) започна новия сезон в НВЛ-жени с категоричен успех над символичния домакин Перун (Варна) в среща от първия кръг на първенството. "Жълто-сините" надиграха своя противник с 3:0 (25:9, 25:13, 25:10) след 55 минути игра в зала "Багира" в Казанлък, където през този сезон ще домакинстват варненки.

В първия гейм маричанки бяха категорични и спечелиха с 25:9 след контра на Мирела Шахпазова. Втората част отново беше взета от шампионките без проблем с 25:13 след грешка в атака на Перун. Двубоят беше затворен след 25:10.

Най-полезна за Марица в срещата стана Добрина Христоскова с 13 точки, 11 добави Дженифър Крос, а със 7 се отчете именичката Дима Ушева. За Перун Стефани Кьосева стана най-резултатна със 7 точки.

Следващият мач на шампионките отново ще се играе в Казанлък. Марица гостува на местния Казанлък Волей в петък (1 ноември) от 18,00 часа.