Волейболистките биха Хърватия и в третата контрола

04 Ян 2020 10:25

Женският национален отбор на България записа категорична победа в последната контрола с Хърватия. Момичетата на Иван Петков победиха съперника с 3:0 (28:26, 25:14, 25:22) в третия мач помежду им, игран тази вечер в зала "Христо Ботев" в София. Проверката отново бе затворена за публика, както предходните две.

Така "лъвиците" загряха за европейската олимпийска квалификация с две победи и едно равенство (2:2 гейма). Срещите бяха част от подготовката и на двата отбора за предстоящата олимпийска квалификация в Апелдоорн (7-12 януари). България е в предварителна Група А на турнира заедно с Полша, Азербайджан и Холандия. Тимът на Хърватия е в другата Група В, като съперници са Турция, Белгия и Германия. Само победителят от турнира ще спечели квота за Олимпийските игри в Токио 2020.

Най-полезна за България стана капитанката Елица Василева с 19 точки, а Мира Тодорова добави 10 точки (4 блока) за победата. За хърватския тим Николина Божичевич се отчете с 12 точки.