13 от 13 за Марица след чиста победа над Славия /снимки/

08 Фев 2020 20:55

Марица (Пловдив) записа 13-ата си поредна чиста победа от началото на сезона в Националната волейболна лига. В съботната вечер в зала Колодрума шампионките се поздравиха с 3:0 (25:16, 25:11, 25:12) над гостуващия Славия (София) след само 57 минути игра. С актив от 39 точки и 39:0 гейма и с две победи повече от основния си преследвач Левски (София), Жълто-сините водят убедително във временното класиране. Белите остават на предпоследното седмо място с три победи от 13 изиграни срещи.

Треньорите на Марица си размениха ролите, като Владимир Орлов водеше мача, докато Иван Петков му асистираше от скамейката. Основната седморка, с която домакините изиграха срещата, беше Мирела Шахпазова, Добрина Христоскова, Александра Миланова, Силвия Андреева, Дима Ушева, Виктория Григорова и Славена Никова. Гостенките започнаха малко по-концентрирано и имаха инициативата в първите разигравания, но със серия от осем поредни точки, сред които и два поредни аса на Андреева, пловдивчанки обърнаха от 5:7 до 13:7, след което спокойно се разпореждаха на терена до крайното 25:16, оформено с изненадваща атака по втора топка на разпределителката Шахпазова. Софиянки влязоха силно и във втората част и след два аса на Ася Динова поведоха с 3:0. И този път не продължи дълго. При 4:4 резултатът вече беше изравнен, а след два поредни аса на Христоскова Марица вече водеше с 9:5. До 19:9 младият диагонал вече беше натрупала осем точки в гейма. След 20:11 на линията за изпълнение на начален удар застана Миланова. С помощта и на три аса, от които два поредни за последните две точки, тя затвори гейма при 25:11. С отлична игра в нападение, особено на центъра Григорова, която наниза шест успешни атаки, шампионките поеха контрола и върху третия гейм и дръпнаха с голяма разлика, а победната точка за 25:12 отново бе записана директно от сервис, този път с автор Христоскова.

С актив от общо 18 точки, сред които четири аса и две блокади, топреализатор на мача стана Добрина Христоскова. Александра Миланова добави 13 (три аса), а Силвия Андреева – 12 (два аса). Най-резултатна за Славия беше Никол Данкинова с 14 точки.

В програмата на НВЛ предстоят срещи от допълнителните турнири в, условно казано, “третия дял” от редовния сезон. На 13 и 14 февруари (четвъртък и петък) от 16:00 б.в. в казанлъшката зала Багира, Марица ще излезе съответно срещу ЦСКА (София) и Славия.