Пет години от първата шампионска титла на Марица

09 Май 2020 12:23

На 8 май 2015 година в зала Люлин в София женският волейболен отбор на Марица (Пловдив) стана за първи път в историята си шампион в Националната волейболна лига.

Маричанки надиграха Левски (София) с 3:2 (25:19, 18:25, 25:23, 24:26, 15:11) в третия мач от плейофа. Така след успех с 2:1 победи във финалната серия момичетата на Иван Петков спечелиха първата си шампионска титла на България. Така маричанки влязоха в серия от поне шест поредни титли в първенството, а последният трофей беше спечелен преди месец, когато стана ясно, че първенството е прекратено и временното класиране беше обявено за крайно.

Най-резултатна за маричанки в шампионския мач е Ани Радичева с 27 точки, а Милена Димова добавя 20 точки.

Тогава това освен първа шампионска титла за маричанки е и първа шампионска титла за пловдивския волейбол.

Виж състезателки на Марица, които донесоха първата шампионска титла в историята на клуба: