Марица атакува финала в НВЛ днес

05 Апр 2021 09:02

Марица (Пловдив) ще изиграе днес ревнаш от полуфиналите в Национална волейболна лига Демакс. Маричанки гостуват на Берое (Стара Загора) в зала Иван Вазов в Стара Загора, от 16:00 б.в.

Първата среща в петък в Пловдив завърши при категоричен успех с 3:0 на Марица и момичетата на Лазар Лазаров водят с 1:0 победи в серията.

С успеха маричанки продължиха с ерията си срещу Берое този сезон. Тимът няма загубен гейм в четири срещи срещу тима от Стара Загора. Два успеха в редовния сезон, един в полуфиналите за Купа България и един в първия полуфинален плейоф в петък.

В другия полуфинал в ЦСКА София води с 1:0 победи на Казанлък Волей след 3:1 гейма в първия мач в София. Днес е реваншът в Казанлък.

Играе се до две победи в три двубоя, а победителите се класират за финалните плейофи. Ако се стигне до трети срещи те са планирани за 7 април.

Марица гони седмата си поредна титла в историята.

Съдии на двубоя ще бъдат Данаил Атанасов и Велислав Станимиров.