България загуби от Словения на Евроволей 2021

07 Сеп 2021 19:09

България загуби от европейските вицешампиони от 2019 година от Словения с резултат 0:3 на Евроволей 2021. По този начин "лъвовете" записаха втора загуба в надпреварата, след като вчера отстъпиха с 1:3 от Италия. Възпитаниците на Силвано Пранди преди това зписаха два успеха над Черна гора с 3:0 и Чехия с 3:2.

ПЪРВИ ГЕЙМ

Словения започна по-силно в началото и поведе с 4:1 точки, което накара Силвано Пранди да вземе таймаут. Това обаче не даде желания резултат и Словения продължи да има аванс от 2-3 точки. По този начин се стигна до резултат 18:15 за тима на Алберто Джулиани. При резултат 24:17 Тодор Скримов записа хубав ас, но веднага след това уцели мрежата и по този начин Словения поведе в резултата след 25:18.

ВТОРИ ГЕЙМ

В началото на втората част двата тима си разменяха точки, но Словения успя да спечели три безответни точки и поведе с 6:3. Символичните домакини покачиха преднината си на пет точки, след като "лъвовете" показаха колебания при посрещането, а след това и при организирането на нападенията си. Разликата набъбна на шест точки след отлично нападение през центъра на Ален Пайенк.

Великолепна блокада на Светослав Гоцев направи резултата 8:13, но след това Словения отново излезе напред в резултата с шест точки. Тодор Скримов атакува успешно за 9:15, но след това Словения отново възстанови разликата от пет точки.

Цветан Соколов атакува мощно от зона 2 за 14:17. Успешна така на Аспарух Аспарухов от зона 2 - 17:20. При 18:23 Силвано Пранди взе прекъсване за България. Националите намалиха до 19:23 след грешка на словенците. Алберто Джулиани взе прекъсване за Словения. Тодор Скримов атакува в аут и Словения спечели втората част с 25:19.

ТРЕТИ ГЕЙМ

Третата част на мача отново започна по-добре за Словения, но този път България се държеше по-близо в резултата, като дори достигна до 8:9. Тогава България успя да изравни 10:10, но Скримов сгреш при атака по диагонала и хората на Алберто Джулиани отново поведоха в резултата. Това обаче не продължи бързо и България отново изравни – 12:12. Веднага след това тодор Скримов записа ас със 122 км/ч. и България поведе, но не задълго и Словения обърна до 16:13, което накара Силвано Пранди да вземе таймаут. В игра влезе Аспарух Аспарухов, който замени Мартин Атанасов. Грешките в българския лагер обаче не свършиха и Словения продължаваше да води. При резултат 21:18 Соколов сгреши при сервис и така даде още по-голяма увереност на противниковия отбор. При 23:19 Силвано Пранди взе таймаут в опит да вдигне отбора и да избегне загуба с 0:3 гейма. Последва силна атака за България, която бе завършена майсторски от Цецо Соколов. Словения поведе с 24:20, но България спря първия шанс за затваряне на мача. При втория опит обаче тимът на Алберто Джулиани и затвори гейма при 25:21.

Последният мач на „лъвовете“ от Група В на Евроволей 2021 ще бъде срещу Беларус в четвъртък (9 септември) от 17:00 часа.