Хебър продължава напред в Шампионската лига след "златен гейм" в Пазарджик! (снимки)

14 Окт 2021 21:35

Първенецът на България Хебър (Пазарджик) победи като домакин испанския Гуагуас (Лас Палмас) с 3:1 (25:20, 25:27, 25:16, 25:18) и успех в "Златния гейм" с 15:13, в мач-реванш от първи квалификационен кръг на Шампионската лига. Успехът доведе до "Златен гейм", който се игра на български терен в зала "Васил Левски в Пазарджик".

Италианският старши треньор на Хебър Камило Плачи отново нямаше как да ръководи своите възпитаници от залата заради здравословни проблеми.

Двубоят започна много равностойно. Тодор Алексиев атакува по блокадата за 3:3. Брадли Гънтър атакува успешно то зона 2 за 4:4. единична блокада на Иван Станев даде преднина на Хебър при 6:5. Иван Станев остави Якопо Масари на Единичен блок и италианецът не сгреши в атака от зона 4 - 7:5. Николай Къртев атакува през центъра за 8:6. Борха Руис атакува в мрежата и Хебър поведе с 3 точки при 11:8. Серхио Камереро взе прекъсване за Гаугас. Йосвани Ернандес би начален удар в мрежата - 12:9. Гаугас изравни резултата при 13:13 след втора поредна мрежа свирена на домакините. Волейболистите на Лас Палмас поведоха с 14:13 и това принуди Мартин Коста Бланко да вземе прекъсване за Хебър.Мощна атака на Брадли Гънтър от зона 2 изравни резултата при 14:14. Йосвани Ернандес атакува срещу тройна блокада от зона 2 и се справи, което изведе испанците напред със 17:15. Двойна българска блокада на Иван Станев и Брадли Гънтър изравни резултата при 17:17. Нова страхотна двойна блокада на Николай Къртев и Тодор Алексиев срещу атака на Йосвани Ернандес и 18:17 за Хебър. Николай Къртев атакува мощно през центъра и шампионите на България поведоха с 19:17. Серхио Камереро взе второто си прекъсване в първата част. Николай Къртев изведе Хебър напред с 20:18. Тодор Алексиев се пребори на мрежата за трудна топка - 21:19. Борха Руис атакува в аут и 22:19. Тодор Алексиев атакува мощно от зона 4 по диагонала за 23:19. Блокаут на Тодор Алексиев изведе Хебър до геймбол при 24:19. Нова атака на Тодор Алексиев по диагонала от зона 2 донесе победната точка за Хебър в първата част с 25:19.

Волейболистите на Хебър поведоха с 2:1 в началото на втората част благодарение на атака на Брадли Гънтър. Ас на Николай Къртев и 3:3. Якопо Масари игра хитро срещу тройната блокада и Хебър изравни при 8:8. Мощен сервиса, а след това и мощна атака на Йосвани Еранандес и Гаугас поведе с 10:8. Шампионите на България изравниха при 10:10, след като Гилерме Адже докосна мрежата. Пайп на Якопо Масари доведе до ново равенство при 13:13. Виктор Йосифов атакува успешно в центъра за 14:14. Единичен блок на Якопо Масари срещу атака на Йосвани Ернандес - 15:14. Гилерме Адже атакува в аут и Хебър поведе с 16:14. Йосвани Ернандес би сервис в аут - 18:16. Тодор Алексиев атакува по правата от зона 4 за 20:19. Двоен блок спря атака на Брадли Гънтър и Гаугас поведе с 21:20. Мартин Коста Бланко взе прекъсване за Хебър. Виктор Йосифов отигра бърза атака през центъра за 21:21. Тодор Алексиев успя да завърши едно дълго разиграване с неудобна топка от зона 4 - 22:22. Брадли Гънтър завърши атака за 23:23. Йосвани Ернандес атакува в аут и домакините от Пазарджик стигнаха до геймбол при 24:23. Серхио Камареро взе прекъсване за Гаугас. Йосвани Ернандес изведе гостите напред при 25:24. Якопо Масари съумя да изравни при 25:25 след трудно отиграване в атака. Блокаут на Йосвани Ернандес и втори геймбол във втората част за гостите. Хорхе Алманса игра с тройната блокада на Хебър и Гаугас спечели втората част с 27:25.

Гостите от Гаугас поведоха с 3:1 в началото на третата част. Тодор Алексиев игра с блокадата за 2:3. Блокада спря атака на Йосвани Ернандес - 3:3. Троен български блок спря атака на Йосвани Ернандес и Хебър поведе с 6:5. нова българска блокада и 7:5. Серхио Камереро взе прекъсване за испанския тим. Тодор Алексиев атакува мощно по диагонала от зона 4 и Хебър поведе с 10:8. Троен испански блок спря атака на Тодор Алексиев и изравни резултата при 10:10. Якопо Масари игра с блокадата и Хебър отново поведе с 2 точки при 12:10. Виктор Йосифов се справи с двойна блокада - 13:11. Единичен блок на Николай Къртев - 14:11. Ас на Виктор Йосифов и Хъбър поведе с 4 точки при 15:11. Серхио Камереро взе прекъсване за тима от Лас Палмас. Якопо Масари атакува успешно по диагонала от зона 2 - 16:12. Йосване Ернандес атакува в мрежата и Хебър поведе с 18:13. ас на резервата Стойко Ненчев - 20:14. Блокаут на Брадли Гънтър - 21:15. Йосвани Ернандес атакува в аут - 22:15. Тодор Алексиев атакува мощно срещу двойна блокада за 23:16. Ас на Пламен Шекерджиев - 24:16. Хебър спечели третата част с 25:16.

Пайп на Якопо Масари донесе първата точка за Хебър в 4-ата част за 1:0. Единична блокада на Виктор Йосифов и 3:2. Страхотна игра на Теодор Салпаров даде възможност на Хебър да поведе с 6:4. Николай Къртев направи резултата 7:5. Блокаут на Якопо Масари и 8:6. Тодор Алексиев игра с блокадата от зона 4 - 9:7. атака на Тодор Алексиев от зона 4 по диагонала и 10:7. Иван Станев пусна технично топката в полето на гостите - 12:10. Йосвани Ернандес атакува в аут и Хебър поведе с 3 точки при 13:10. Нова атака в аут на Йосвани Ернандес и 14:10. Серхио Камереро взе прекъсване за испанския отбор. Брадли Гънтър атакува успешно от зона 2 - 15:11. Троен български блок спря Хорхе Алманса - 16:11. Николай Къртев атакува мощно в центъра за 18:13. Ядриан Силва атакува в антената - 19:13. Франсиско Фернандес Ирибарне получи червен картон, а Хебър още една точка 20:13. Мартин Коста Бланко взе прекъсване за Хебър при 21:16. Николай Къртев изведе Хебър до мачбол при 24:18. Мрежа на испанците донесе успеха на Хебър в 4-ата част с 25:18.

Брадли Гънтър се справи с двойна блокада и Хебър поведе с 1:0 в "Златния гейм". Брадли Гънтър атакува мощно за 3:3. Йосвани Ернандес атакува от зона 4 и Гаугас поведе с 5:3. Тодор Алексиев намали до 4:5. Двоен блок на Виктор Йосифов и Иван Станев спря атака на Йосвани Ернандес - 5:5. Блокада спря атака на Якопо Масари - 5:7. Мартин Коста Бланко взе прекъсване за Хебър. Ядриан Ескобар даде аванс от 3 точки на гостите при 8:5. Брадли Гънтър атакува технично за 6:8. Виктор Йосифов би начален удар в мрежата - 6:9. Ас на Иван Станев и 8:9. Серхио Камереро взе прекъсване за испанския отбор. Двоен български блок Брадли Гънтър и Николай Къртев спря атака на Хорха Алманса - 9:9. Хебър изравни при 10:10 след докосната мрежа от Паула Берстасони. Йосвани Ернандес атакува в аут и Хебър поведе с 11:10. Блокада на Тодор Алексиев спря атака на Ядриан Силва - 12:11. Йосвани Ернандес атакува в мрежата - 13:11. Серхио Камереро взе второ прекъсване за испанския отбор. Брадли Гънтър изведе Хебър до мачбол при 14:12. Хебър стигна до успех в "златния гейм" с 15:13, след като Ядриан Ескобар би сервис в аут.