Марица заби 11 аса за чиста победа над ЦСКА (снимки)

06 Ное 2021 17:46

Марица (Пловдив) изкова втората си победа в новото първенство на Национална волейболна лига Демакс. В съботния следобед зеленосертифицирани пловдивски фенове в зала Сила подкрепиха Жълто-сините по пътя им към категоричното 3:0 (25:22, 25:22, 25:15) срещу гостуващия ЦСКА (София). След продължилата 72 минути среща от втория кръг шампионките вече имат актив от шест точки и 6:0 гейма, но остават втори във временното класиране след вицешампионките от Казанлък Волей (Казанлък), които имат по-добро точково съотношение.

Мачът започна равностойно, но след 8:8 Марица постигна серия от четири точки при сервиси на Кристина Гунчева и дръпна напред в резултата. Общо пет аса записаха домакините в първата част. Поддържайки солидна преднина, пловдивчанки стигнаха до пет геймбола. Софиянки спасиха първите три, но сгрешиха при четвъртия за крайното 25:22. Вторият гейм беше още по-равностоен. Шампионките не успяха да удържат първия голям аванс, който натрупаха след четири поредни точки за 18:13. Гостенките отговориха със серия от седем точки и поведоха с 20:18. Все пак нова серия от четири поредни точки отново обърна резултата и завърши с чудесен ас на Александра Миланова за 25:22. Червените започнаха да допускат много брак в играта си и оставиха третия гейм без интрига. Успешна атака на влязлата от ъгъла Виктория Коева, последвана от два поредни нейни аса, доведоха до мачбол при 24:13. Секунди по-късно двубоят приключи при 25:15 в третата част.

Топреализатор на мача стана Александра Миланова с 18 точки за победителките, следвана от съотборничката си Силвана Чаушева и Борислава Съйкова от ЦСКА с по 10. Статистиката от срещата отчете цели 11 аса за Марица, четири от които дело на Миланова.

В следващия си мач от НВЛ Марица отново ще бъде домакин. Момичетата на Борислав Крачанов посрещат Локомотив НИДО 1929 (София) в зала Сила на 19 ноември от 18:00 б.в.