Марица не срещна трудности и срещу Берое

27 Ное 2021 16:20

Женският волейболен шампион на България Марица (Пловдив) записа четвърти пореден успех в Националната волейболна лига Демакс. Момичетата на Борислав Крачанов надиграха Берое (Стара Загора) с 3:0 (25:15, 25:11, 25:14) в двубой от петия кръг на Националната волейболна лига Демакс, който се проведе в зала Иван Вазов в Стара Загора.

Маричанки играха за първи път през този сезон с резервните си екипи на марката на легендата Христо Стоичков – H8S, която облича шампионките през този сезон.

Официален дебют за женския отбор направи състезателката от школата на клуба – либерото Марина-Анастасия Карапаунова.

Маричанки поведоха с 15:10, а след ас на Доби Христоскова шампионките взеха първата част с 25:15. Вторият гейм също беше бърз за шампионките и те поведоха с 18:9 и след блокада на Доби Христоскова затвориха и втората част в своя полза – 25:11. В третата част пловдивчанки поведоха с 16:10, а след ас на Боби Ангелова маричанки спечелиха гейма с 25:14, а с това и мача.

Най-резултатна за Марица стана Добрина Христоскова с 14 точки, а Боряна Ангелова и Ива Дудова записаха по 9 точки.

За Берое Йоана Николова завърши с най-много точки – 11.

Следващият петък, 3 декември, маричанки са домакини на Казанлък Волей (Казанлък) в двубой от шестия кръг в НВЛ. Мачът е, от 18:00 б.в. в зала Сила.