Бг Прометей спечели втора поредна Суперкупа на Украйна

28 Ное 2021 18:28

Прометей (Днипро), начело на който е бившият национален селекционер Иван Петков, и в който се изявяват волейболистки от състава на ''лъвиците'' - Лора Китипова, Жана Тодорова и Нася Димитрова, триумфира с втора поредна Суперкупа на Украйна.

Украинският шампион победи с 3:1 (25:27, 25:17, 27:25, 25:21) Орбита-ЗНУ-ЗОДЮСШ в големи финал на надпреварата.

Миналата година Прометей вдигна трофея след победа над Химик (Южни) с 3:2 гейма.

В настоящето издание на турнира волейболистките на Иван Петков отстраниха в полуфиналите Химик с 3:0 гейма.

Нася Димитрова се разписа с 9 точки (4 блокади). Лора Китипова реализира 5 точки (1 ас, 67% в атака). Жана Тодорова също записа много добро представяне. Най-резултатна бе Хайди Казанова с 30 точки (1 ас, 2 блокади). За съперника Наталия Луханина се отчете с 22 точки (1 ас, 2 блокади), Виктория Савченко приключи с 16 точки (2 блокади).