Хебър допусна поражение в първата си среща в Шампионската лига

30 Ное 2021 21:16

Волейболистите на Хебър (Пазарджик) загубиха гостуването си на Ястжембски Венгел (Полша) с 0:3 (11:25, 16:25, 14:25) в първа среща от група А на Шампонската лига. Двубоят се игра в ''Хала Видовисково'' в Ястжембие-Здруй.

Така българският първенец започна със загуба в груповата фаза на най-престижния турнир.

Тежката програма, здравословните проблеми и контузиите в състава, катко и отсъствието на опитният централен блокировач Виктор Йосифов, допринесоха за негативната ситуация за Хебър и за трудното начало в надпреварата.

Ястрежембски Венгел демонстрира самочувствие, класа и стабилност в мача. Домакините бяха по-добри на всички елемти, като затрудняваха българските волейболисти най-вече със силен начален удар, който не позволяваше добра организация в атаката на ''тигрите''.

Поляците започнаха доста по-силно срещата и поведоха с 10:6 и 18:9, за да завършат гейма с 25:11.

Ястрежембски контролираше събитията на полето и във втората част, като не остави съмнение в превъзходството си при 25:16.

Шампионите на Полша приключиха силно срещата с 25:14 при само един час игра.