България U20 срази Дания по пътя към Евро 22

08 Апр 2022 20:29

Националният отбор по волейбол на България за мъже под 20 години тръгна мощно към Евро 2022. Нашите момчета, които са домакини на квалификацията, разгромиха Дания с 3:0 (25:21, 25:16 , 25:21). Двубоят бе първи за модения от Мартин Стоев тим в група F в зала "Христо Ботев".

Селекционерът започна със следния стартов състав: Стоил Палев, Георги Татаров, Ерик Стоев, Владимир Гърков, Лазар Бучков, Борис Начев, либеро- Георги Митов.

Българите стартираха ударно с 6:1. С добра игра в защита и успеваемост в атака те доминираха до средата на гейма, когато водеха с 15:8. Това доведе до известно отпускане и датчаните стопиха пасива си до 1 точка (21:22). Националите ни обаче не допуснаха изненади. След сервис на Стоил Палев последва серия от точки, а България затвори гейма с две поредни блокади за 1:0.

Началото на втората част бе равностойно. След това националите ни се откъснаха с три точки 11:8. Това бе важен момент. Българите отново набраха инерция и увеличиха преднината на 18:13. До края не гейма тимът ни не изпусна инициативата и спечели с голяма разлика след ас на Стоил Палев за 2:0.

В третата част България отново показа повече възможности на терена и затвори мача в три гейма.

В първата среща от програмата за деня Нидерландия надигра Естония с 3:1 (23:25, 25:17, 25:17, 25:20). Във втория мач от европейската квалификация България среща Естония от 18:00 часа в събота. Нидерландия играе с Дания от 15:30 ч.

14-годишната Василена, която е представителка на ВК Тополово, бе рожденичка в днешния ден. На празника си тя дойде специално в зала „Христо Ботев“ да подкрепя националите. Василена почерпи отбора с торта във формата на волейболна топка, а националите й подариха истинска такава със своите автографи.