България U17 срази Норвегия на старта на европейската квалификация в София

21 Апр 2022 21:37

Националният отбор на България за жени под 17 години стартира отлично на европейската квалификация в зала „Христо Ботев“. Тимът на Диян Боюклиев разгроми Норвегия с 3:0 (25:19, 25:12, 25:10 ) в първи си мач от група В и записа три точки.

Стартов съства на България: Маргарита Гунчева, Ива Дудова, Кая Николова, Елена Коларова, Мария-Габриела Миличевич, Мария Златанова, Йоана Докова – либеро.

Началото бе повече от впечатляващо. Играещата на поста централен блокировач Кая Николова „пусна ръката си“ и отбеляза четири последователни аса за 4-0! Съперникът се вледени и България поведе с 8-2. Водещата роля на нашите продължи докрай. В отделни моменти норвежките наваксваха и се доближаваха, като успяха да намалят до 19:21. Националките обаче отново върнаха в ритъма си, отбелязаха точкова серия и България поведе с 1:0.

Началните минути на втората част бяха повторение на първата. Маргарита Гунчева застана на крайната линия, а след трудности в посрещане на съперника, България поведе с 4-0. Доминацията на младите ни „лъвици“ бе пълна, като тимът ни взе гейма с разгромна разлика, оставяйки съперника на едва 12 точки.

Разликата в класите бе очевидна и в третата част не се случи нищо по-различно освен пълно лидерство за тима ни. Нашите момичета продължиха стабилното си представяне, отново разбиха съперника, като този пътго оставиха на 10 точки и затвориха мача повече от категорично за 70 минути игра.

В първия мач от програмата за деня Словакия победи Испания с 3:1 (25:22, 25:22, 17:25, 25:22).

Във втория ден на турнира България се изправя срещу Испания. Двубоят е на 22 април от 18:00 часа. Преди това от 15:00 часа играят Словакия и Норвегия.