Д-р Цоневски, прегазил кучето Мая, е на свобода срещу 5000 лв.

Д-р Цоневски, прегазил кучето Мая, е на свобода срещу 5000 лв.

Мъжът, който прегази куче в столичния квартал "Разсадника" се е явил на 13 ноември - четвъртък, в Трето районно управление с адвокат, където са му предявени обвинения. Той е с наложена парична гаранция от 5000 лв., съобщи шефът на СДВР главен комисар Любомир Николов, пише novini.bg.

Тази информация опровергава слуховете, че 29-годишният шофьор д-р Ненад Цоневски е напуснал страната.

Във вторник от ВМА, където мъжът е бил специализант, съобщиха, че той е отстранен от длъжност.

Преди това Софийска районна прокуратура образува досъдебно производство за проявена жестокост към куче чрез прегазване. От 1 до 5 години затвор очакват шофьора, по данни на Софийската районна прокуратура. Четириногото остава живо след тежкия инцидент, допълниха от държавното обвинение.

След разпит на свидетели и видео-техническа експертиза, от прокуратурата са категорични, че събраните доказателства показват умисъл. На Цоневски се повдига обвинение за проявена особена жестокост към гръбначно животно, в следствие на която е настъпило тежко увреждане.

Прокурор Николай Николаев обясни, че след излизане на ветеринаро-медицинската експертиза обвинението може да се преквалифицира.

Във вторник д-р Цоневски беше освободен от ВМА, където работи.

Image