Не сме особено доволни от действията до момента на областната дирекция на МВР Варна. Правим всичко възможно да подсилим както силите на местната полиция, така и да създадем по-добра организация. Подхождаме с максимална сериозност към този случай и вярваме, че ще го разрешим скоро.“
Това заяви пред журналисти в София вътрешният министър Иван Демерджиев в коментар за спасителната операция за откриването на 11-годишната Наталия, отведена от бившия си пастрок Асен Симеонов. Според министъра в първите часове на издирването са допуснати грешки.Той уточни, че операцията вече се координира от ръководството на МВР. В издирването участват и доброволци, претърсват се големи, труднодостъпни горски райони.
„Данните са, че човекът, който е отвел детето, обитава тези местности и ги познава добре. Затова е необходима концентрация, много добър анализ и добра тактическа подготовка на действията“, посочи той.
По думите му непрекъснато постъпва информация, която се проверява, а към момента няма данни детето да е напуснало страната.
„По-скоро ме тревожи, че назад във времето е имало подобни случаи. Очевидно реакцията не е била адекватна. Това ме притеснява най-вече“, заяви Демерджиев.
Момичето беше отведено от бившия приятел на майка си в нощта срещу 1 юли. По-късно родителката обясни, че е била бита и вързана от Асен Симеонов, който да заплашил да я убие, ако дъщеря ѝ не тръгне с него.
Наталия Асенова е с ръст около 160 см, едро телосложение, кестенява коса до раменете и светли очи. Похитителят ѝ Асен Симеонов е 40-годишен, висок 170 см, с едро телосложение, късо подстриган, с черна коса и кафяви очи. От МВР призовават, ако някой има информация или ги забележи, да звънне на 112.