Академик Пд остана извън Купата след загуба от ЦСКА (СНИМКИ)

16 Фев 2023 21:20

Академик загуби със 100:73 от отбора на ЦСКА в последния си мач от второто завъртане между отборите в НБЛ. Тази загуба остави и тима извън турнира за Купата на България, за който се класират първите осем отбора след второто завъртане.
ЦСКА спечели първата четвърт с 24:16, а втората завърши при резултат 22:21 за Академик. Така на полувремето резултатът беше 45:38 за отбора на ЦСКА.
Третата четвърт завърши при 29:17 за отбора на гостите. В последната четвърт ЦСКА се наложи с 26:18. Крайният резултатът беше 100:73 за ЦСКА.
Най-резултатен за Академик стана Васил Бачев с 21 точки, 18 добави Александър Милов, а с по 10 завършиха Джейлън Минет и Кръстан Кръстанов.
За ЦСКА бившият играч на ЦСКА Мартин Сотиров стана най-резултатен с 30 точки.
Това беше последният мач на Академик след второто завъртане между отборите. Тимът ще има и пауза заради мачовете на националните отбори в европейските квалификации преди да започва финалната част от редовния сезон.