Уникален гол на Неделев, Ботев удари Локо на "Лаута" с 2:0 /снимки + видео/

04 Дек 2018 19:16

Ботев спечели 108-то Пловдивско дерби с 2:0 като гост на Лаута срещу Локомотив. Така Ботев изравни общия баланс на фаза първенство и двата тима са с по 39 успеха и изравни головата разлика - 129:129. Ботев успя да спечели с голове през втората част звездата на Ботев Тодор Неделев изигра много силен мач като даде асистенция за първия гол на Кристиан Димитров и вкара уникален гол от център за крайния резултат.

В 4-та минута първа сериозна опасност пред вратата на един от двата отбора. Лъчезар Балтанов стреля от дистанция, но Луков се намеси добре и изби в корнер.

В 12-та минута Аралица стреля, но твърде слабо и Кайзер улови.

В 22-та минута Анте Аралица направи уникален пропуск, след грешка в отбраната на Ботев Аралица се възползва тръгна на рейд и излезе сам срещу Кайзер, но след това той би право в излезлия вратар на Ботев.

В 26-та минута удар на Балтанов с глава мина покрай вратата.

В ответната атака Аралица опита нещо интересно, като стреля от сериозна дистанция, но Кайзер внимаваше и улови.

В 27-та минута Буна пусна страхотен пас към Посинкович, който отблизо засече и реализира, но голът беше отменен заради засада.

В 31-та минута Неделев стреля от дистанци, но ударът беше слаб и не затрудни Луков, който улови.

В 34-та минута Бруно Акрапович направи интересна тактическа смяна. Акрапович замени Парвизджон Умарбаев с Янко Ангелов, без Умарбаев да има травма.

В 36-та минута Неделев изпълни пряк свободен удар, който Луков боксира в корнер. След това отново Неделев пробва изненада при корнер, но отново Луков боксира в корнер.

Ботев започна вихрено втората част в 48-та минута Тодор Неделев центрира от корнер, а Кристиан Димитров успя да засече с глава и откри резултата - 0:1.

В 67-та минута Тодор Неделев вкара феноменален гол от центъра и изненада Луков за 0:2.

В 82-та минута удар на влезлият през втората част Бирсент Карагарен премина покрай вратата.

С успеха Ботев събра 30 точки и вече е четвърти, а Локомотив е девети с 23.

Следващият мач Локомотив гостува на Черно море във Варна, а Ботев е домакин на Витоша Бистрица.

Локомотив: Мартин Луков, Димитър Везалов, Стивън Езе, Асен Георгиев (Бирсент Карагарен 59 мин.), Мустафа Абдулахи, Игор Банович (Елитон 69 мин.), Абделхаким Буна, Вилим Посинкович, Анте Аралица, Парвизджон Умарбаев (Янко Ангелов 34 мин.), Димитър Илиев

Ботев: Даниел Кайзер, Йордан Минев, Димитър Пиргов, Кристиан Димитров (Антонио Вутов 89 мин.), Джонатан Перейра, Радослав Терзиев, Серкан Юсеин, Лъчезар Балтанов (Васил Шопов 67 мин.), Тодор Неделев, Густаво Афонсо (Стивън Петков 71 мин.), Антонио Вутов