Втора лига: Ботев падна от Миньор в Перник

05 Мар 2023 18:30

Дублиращият отбор на Ботев допусна загуба с 0:3 от Миньор. Срещата от 21-ия кръг на Втора лига се игра на стадиона в Перник.

В стартовия състав на "канарчетата" имаше по двама родени през 2006 и 2007 година, а средната възраст на състава бе 18 години.

Първата част бе равностойна, без чисти голови положения. След много битка и няколко статични положения, почивката дойде при нулево равенство.

Второто полувреме стартира с фрапантен пропуск на "канарчетата". Константин Павлов получи извеждащ пас и остана абсолютно сам срещу вратаря, но не успя да го преодолее.

В 60-ата минута груба грешка в отбрана изведе нападател на Миньор сам срещу Смъркалев и той не пропусна.

След по-малко от 120 секунди Долапчиев вкара за 2:0, а в 73-ата минута отново той реализира за 3:0.