Ботев започна плейофите в efbet Лига със загуба (ВИДЕО)

13 Май 2023 18:42

Отборът на Ботев (Пловдив) загуби гостуването си на Славия на стадион ''Александър Шаламанов'' с 0:1. Двата тима се изправиха един срещу друг в мач от първия плейофен кръг във втората четворка.

Единственото попадение в срещата отбеляза Тони Тасев, който се разписа с мощен удар след асистенция на Галин Иванов.

Така ''белите'' заемат първото място в групата с актив от 52 точки, докато ''канарчетата'' са четвърти с 32 пункта.

В следващия кръг Славия посреща Арда (Кърджали), а Ботев приема Локомотив (София).

В първите 15 минути нямаше сериозни голови положения пред някоя от двете врати, а Славия бе по-активният отбор, но не успяваше да създаде достатъчно добра ситуация пред противниковата врата.

Едва в 26-ата минута се стигна до първото добро положение в мача. Красиан Колев получи топката в наказателното поле, овладя си топката, навлезе навътре и стреля, но бе блокиран от футболист в бяло и се стигна до ъглов удар, от който не последва нищо опасно.

Само 180 секунди по-късно Ботев като по чудо не поведе. Първо Кръстев отрази очи в очи с Бароан, а малко след това Мертенс не уцели вратата с фронтален шут от 14-15 метра.

В 43-ата минута Роберто Пунчец получи контузия и бе принудително заменен от Ван Хертъм.

В 60-ата минута "канарчетата" сътвориха добра комбинация, но Николай Кръстев успя да спаси. Джеймс Ето'о пусна хубав пас към Антоан Бароан, който влезе на скорост в наказателното поле на "белите", но изстрелът му беше отразен от вратаря.

Девет минути по-късно Тони Тасев получи превъзходен пас в противниковото наказателното поле и не се поколеба още с първото досокване да шутира, като насочи топката в близкия ъгъл на вратата и остави безпомощен Георги Аргилашки.

В 72-ата минута Виктор Генев бе изпуснат от своя пазаз при центриране от фланга, но централният бранител не насочи добре ударът си с глава от чиста позиция и топката излезе в аут. Четири минути по-късно Галин Иванов пое топка в наказателното поле и не се забави нито секунда, като отправи удар към вратата на Ботев, но Георги Аргилашки бе добре пласиран и успя да избие.

Славия: Николай Кръстев, Ертан Томбак, Емил Виячки, Натан Гасама, Венцислав Керчев, Людовик Соарес, Тони Тасев, Ерол Дост, Кристиян Стоянов, Галин Иванов, Владимир Николов

Резерви: Георги Петков, Ахмед Ахмедов, Велко Йеленкович, Дарко Тасевски, Емил Стоев, Христо Попадийн, Роберто Райчев, Стефан Трайков, Чунг Тханг Нгуен До

Треньор: Ангел Славков

Ботев Пловдив: Георги Аргилашки, Па Конате, Виктор Генев, Красиан Колев, Дилан Мартенс, Антоан Бароан, Джеймс Етоо Ейенга, Николай Минков, Самюел Супрайен, Антонио Перера, Роберто Пунчец

Резерви: Хидайет Ханкич, Роеи Херман, Мартин Секулич, Самюел Акере, Абдулайе Кински Дави Траоре, Джаспър Ван Хертъм, Станислав Работов, Димитър Папазов, Добромир Павлов

Треньор: Бруно Балтазар