Нищо ново: Ботев Пд пак се провали (ВИДЕО)

23 Май 2023 18:57

Отборът на Ботев (Пловдив) допусна четвърта поредна загуба в първенството, след като падна от Арда в Кърджали с 1:2. Двата тима премериха сили в двубой от 33-ия кръг на efbet Лига.

Пловдивчани поведоха в 35-ата минута, когато Мартин Секулич отбеляза попадение. Домакините направиха пълен обрат през втората част. Светослав Ковачев се разписа в 62-ата минута за 1:1, а четири минути по-късно отново той успя да вкара гол, с което донесе победа на своя тим.

Така футболистите на Александър Тунчев вече имат актив от 49 точки и се намират на осмото място, докато ''канарчетата'' са десети с 32 пункта.

В следващия кръг Арда гостува на Локомотив (София), а Ботев (Пловдив) приема Славия.

Мачът беше бенефис за наставника на Ботев - Бруно Балтазар. Вчера от клуба обявиха, че треньорът ще води за последно "канарчетата", а в близките дни ще стане ясно името на неговия наследник.

Двубоят започна с натиск от страна на Арда. В 7-ата минута Радослав Цонев шутира от пряк свободен удар, но не успя да затрудни Георги Аргилашки, който улови топката.

Първата чистата голова ситуация в мача дойде в 18-ата минута. Мартин Секулич засече центриране от корнер, но не успя да придаде повече сила в удара по топката с глава и Анатолий Господинов улови.

Виктор Генев също имаше шанс да стреля с глава в 31-ата минута след центриране на Красиан Колев. Неговият опит обаче завърши в главата на Ндиайе.

Самюел Акере напредна по лявото крило в 35-ата минута, след което сви топката за Антоан Бароан, който шутира, но Анатолий Господинов отрази. Мартин Секулич навлезе от втора позиция, за да направи добавка във вратата на Арда, извеждайки Ботев Пловдив напред в резултата.

Арда започна да търси изравнителното попадение още с началото на второто полувреме. В 51-вата минута Преслав Боруков шутира от далечна дистанция, а топката премина на сантиметри от десния страничен стълб на вратата на Ботев Пловдив.

Натискът на Арда даде резултат в 62-рата минута, когато Светослав Ковачев напредна по дясното крило и центрира на втора греда, където Светослав Иванов запази топката в очертанията на терена и върна към точката за изпълнение на дузпа, където Ковачев изпревари Самюел Акере и с едно докосване прати топката във вратата и възстанови паритета.

Малко по-късно Арда стигна до пълен обрат в срещата и в прегръдките на своите съотборници отново попадна Светослав Ковачев. Крилото преодоля Георги Аргилашки с добре насочен удар през купа от футболисти, застанали пред стража на Ботев.

След груба грешка в отбраната на Ботев Пловдив в 68-ата минута, Преслав Боруков отне, справи се с Виктор Генев и потърси горния десен ъгъл, но не успя да намери очертанията на вратата.

В 74-ата минута Цонев изпълни хубав пряк свободен удар, преминал на сантиметри от гредата. Сетне Преслав Боруков бе изведен сам срещу Аргилашки от Тунгара, но подходи лековато и не успя да завърши добре.

В 80-ата минута Преслав Боруков можеше да сложи точка на спора след пас на Тунгара, при който нападателят излезе очи в очи със стража Аргилашки. Вратарят излезе предвидливо извън наказателното поле и спря Боруков.

В първата минута на добавеното време Преслав Боруков напредна по десния фланг и разгърна добре контраатаката на Арда и центрира в наказателното поле, където Иван Коконов не успя да овладе топката

Съставите на двата тима:

Арда: 1. Анатолий Господинов, 2. Джунейт Али, 3. Умар Сако, 7. Абубакар Тунгара, 8. Милен Желев, 10. Светослав Ковачев, 18. Ласана Н’диайе, 21. Радослав Цонев, 26. Ел Мами Тетах, 77. Илия Юруков

Резерви: 36. Васил Симеонов, 6. Пламен Крачунов, 9. Преслав Боруков, 11. Александър Георгиев, 15. Станислав Дюлгеров, 17. Иван Коконов, 33. Иван Тилев, 81. Атанас Зехиров, 99. Станислав Иванов

Треньор: Александър Тунчев

Ботев Пловдив: 1. Георги Аргилашки, 2. Рой Херман, 4. Виктор Генев (К), 5. Красиан Колев, 9. Мартин Секулич, 11. Антоан Бароан, 15. Джеймс Ето’о, 16. Самюел Акере, 18. Самюел Супрайен, 20. Антонио Перера, 24. Джаспър ван Хертъм

Резерви: 21. Мартин Панев, 33. Стефан Смъркалев, 3. Па Конате, 7. Лъчезар Балтанов, 14. Константин Павлов, 19. Абдулайе Кински Дави Траоре, 22. Димитър Папазов, 25. Станислав Работов, 28. Добромир Павлов

Треньор: Бруно Балтазар