Ботев отново не успя да победи на ''Колежа'' (СНИМКИ И ВИДЕО)

29 Май 2023 18:40
Ботев отново не успя да победи на ''Колежа'' (СНИМКИ И ВИДЕО) Снимки: Plovdivskinovini.bg

Отборите на Ботев (Пловдив) и Славия не се победиха в двубой от 34-ия кръг на efbet Лига. Срещата между двата тима на стадион ''Христо Ботев'' завърши при резултат 0:0. ''Жълто-черните'' отново не успяха да победят на ''Колежа''. Те записаха четвърти пореден мач на обновения стадион, в който не отбелязаха гол.

Двата отбора се намират в групата, разпределяща местата между седмата и десетата позиция. ''Канарчетата'' събраха актив от 33 точки и се намират на 10-ото място в класирането, докато ''белите'' са седми с 55 пункта.

В следващия кръг пловдивчани гостуват на Локомотив (София), а Славия е гост на Арда (Кърджали).

В 13-ата Емил Виячки бе близо до това да вкара топката във вратата на Аргилашки, но впоследствие бе отсъдена и засада. Седем минути след това Николай Кръстев се отчете с добро спасяване след изстрел с глава на Виктор Генев.

В 29-ата минута Галин Иванов бе на добра позиция, но прати топката над вратата. Три минути по-късно Ертан Томбак стреля силно по диагонала, но ударът му се спря в гредата на Георги Аргилашки.

В 36-ата минута Тони Тасев опита да изненада Аргилашки с директен изстрел от корнер, но не успя. В 41-ата минута Мартин Секулич излезе на добра позиция, елиминира Емил Виячки, но Николай Кръстев с крак отрази удара му.

В 56-ата минута Ботев отново беше близо до гол. След разбъркване в наказателното поле на Славия Николай Минков пробва силен диагонален изстрел, но Николай Кръстев показа за пореден път рефлекс.

В 67-ата минута се откри шанс пред Ертан Томбак, но защитникът на Славия стреля покрай вратата. В 71-ата минута Мартин Секулич преодоля Емил Виячки и подаде към Антоан Бароан, който мигновенно стреля, но прати топката в страничния стълб.

В 85-ата минута Кръстев улови топката точно преди Траоре да успее да играе с нея. Три минуту след това Роберто Райчев бе на добра позиция, но ударът му рикошира и излетя над вратата. Минута след това Иван Минчев стреля силно от дистанция, но Аргилашки спаси.

Съставите на двата тима:

Ботев Пд: Георги Аргилашки, Виктор Генев, Красиан Колев, Лъчезар Балтанов, Мартин Секулич, Антоан Бароан, Джеймс Етоо Ейенга, Николай Минков, Антонио Перера Калдерон, Станислав Работов, Димитър Папазов

Резерви: Стефан Смъркалев, Константин Павлов, Самюел Акере, Самюел Супрайен, Абдулайе Кински Дави Траоре, Амаду Думбоуя, Мартин Христов, Мирослав Георгиев, Мартин Ситев

Треньор: Стефан Стоянов

Славия: Николай Кръстев, Ертан Томбак, Емил Виячки, Натан Гасама, Венцислав Керчев, Ерол Дост, Христо Попадийн, Галин Иванов, Тони Тасев, Людовик Соарес, Ахмед Ахмедов

Резерви: Георги Петков, Велко Йеленкович, Дарко Тасевски, Иван Минчев, Роберто Райчев, Самуил Стойнев, Стефан Трайков, Чунг Тханг Нгуен До, Румен Рангелов

Треньор: Ангел Славков