Втора лига: Дубълът на Ботев не затрудни Етър (СНИМКИ)

30 Май 2023 20:15
Втора лига: Дубълът на Ботев не затрудни Етър (СНИМКИ) Снимки: Plovdivskinovini.bg

Дублиращият отбор на Ботев загуби с 1:4 от Етър (Велико Търново) в среща от 33-ия кръг на Втора лига. Двубоят се игра на "Футболен комплекс Ботев 1912".

"Канарчетата" не успяха да се противопоставят на своите гости. "Болярите" демонстрираха класата си и взеха лесен успех, а разликата в класирането бе видима и на терена.

Още през първата част търновци вкараха три безответни гола. Във втората минута Мартин Тошев вкара очи в очи с вратаря, а до края на полувремето Здравко Илиев (23 минута) и Георги Ангелов (31 минута) записаха имената си сред голмайсторите.

След почивката играта бе по-равностойна, а двата тима си размениха по един гол. В 65-ата минута Личев вкара за 0:4, а малко преди края роденият през 2007 година Емил Найденов се разписа за крайното 1:4.

СТАРТОВИЯТ СЪСТАВ НА БОТЕВ: Панев, Балинов, Христов, Иванов, Татаров, Д. Павлов, Петков, Ал Бадарин, К. Павлов, Думбуя, Найденов