Ботев Пловдив най-после победи (ВИДЕО)

01 Юни 2023 16:27

Отборът на Ботев (Пловдив) успя да постигне победа при гостуването си на Локомотив (София) с 2:1. Двата тима премериха сили в двубой от 35-ия кръг на efbet Лига.

Домакините откриха резултата чрез попадение от дузпа на Антонио Вутов в 34-ата минута. Само пет минути по-късно Николай Минков успя да изравни, а в 50-ата минута Абдулайе Траоре оформи крайното 2:1 в полза на пловдивчани.

''Канарчетата'' нямаха победа в последните си пет шампионатни мача. В тях те записаха четири загуби и едно равенство. ''Жълто-черните'' остават на десетата позиция в класирането с актив от 36 точки, докато столичани са девети с 42 пункта.

В следващия кръг Ботев приема Арда (Кърджали), а Локомотив (София) гостува на Славия.

Локомотив София бе по-активният от двата отбора в началото на мача. В 8-ата минута столичните "железничари" стигнаха до първия точен удар, който бе отравен от Матеус Дуарте, който бе оставен свободен на втора греда, но Георги Аргилашки отрази. Минута по-късно Антонио Вутов проби през центъра и шутира от далечна дистанция, но топката премина на сантиметри от напречната греда. Бруно Франко бе изведен по лявото крило в 14-ата минута, а фланговият футболист сви топката за Антонио Вутов, който шутира от границата на наказателното поле, но топката премина на сантиметри от десния страничен стълб на вратата на Ботев Пловдив.

В 18-ата Карлос Франса проби и шутира, но бранител на Ботев го блокира. Все пак топката се върна към капитана Милошев, който завъртя хубаво кълбото, но то не навести вратата на Аргилашки - аут.

В 27-ата се видя най-чистото положение до този момент в срещата. Бруно Франко блесна със страхотен пробив по лявото крило и достави центриране в пенала за Божидар Кацаров. Халфът на Локомотив стреля с глава, Аргилашки първо изпусна топката, но все пак успя да я закове на голлинията.

В 32-ата минута обаче “железничарите” получиха правото да изпълнят дузпа, след като Николай Минков скочи остро в краката на Станислав Костов. С изпълнението се зае Антонио Вутов, който прати вратаря в грешния ъгъл и откри - 1:0.

В 39-ата минута “канарчетата” се върнаха в мача. Херман получи фронтално пред наказателното поле и с хубав пас изведе Минков. Офанзивният футболист пое, пребори се с Дуарте и с хубав удар прокара топката покрай Гайе - 1:1.

Джеймс Ето'о изведе Абдулайе Траоре зад гърба на защитната линия на Локомотив София, а нападателят на Ботев остана сам срещу Гайе, след което шутира, но топката срещна десния страничен стълб в 45-ата минута.

Матеус Дуарте премина през четирима защитници на Ботев Пловдив и шутира от границата на наказателното поле, но Георги Аргилашки улови топката и даде начелото на контраатака. Така топката достигна Антонио Перера, който разтегли за Абдулайе Траоре, който остана на чиста позиция и в 50-ата минута порази целта, за да осъществи пълния обрат.

Две след това пък Абдулай Траоре отново можеше да се разпише, като този път проби отляво, но Гайе отрази. Дейвид Малембана шутира директно от пряк свободен удар, шутът бе силен, но прелетя над напречната греда на вратата, пазена от Георги Аргилашки в 56-ата минута. Красиан Колев напредна по дясното крило в 63-ата минута и центрира на втора греда, където Виктор Генев отправи изстрел с глава, който обаче бе отразен от Бубакар Гайе.

В 74-ата минута хубава контраатака завърши с удар на Минков, получил пас именно от Трарое, но топката излезе в аут. Малко след тази ситуация Милошев стреля много мощно от границата на наказателното поле на Ботев, но стражът на гостите изби. Карлос Франса шутира от средно разстояние в 85-ата минута, но Георги Аргилашки успя да скъси ъгъла и да отрази, с което и да съхрани аванса на "канарчетата".

Дейвид Малембана шутира от границата на наказателното поле, но топката рикошира в тялото на Мартин Ситев. Първоначално Валентин Железов посочи бялата точка, но след преразглеждане на ситуацията, дузпата бе отменена в 90-ата минута, а играта продължи със съдийска топка.

В петата минута на добавеното време Карлос Франса извърши грубо нарушение срещу Лъчезар Балтанов, за което получи втори жълт и респективно червен картон.

Съставите на двата тима:

Локомотив Сф: 1. Бубакар Гайе, 33. Алан Диас, 12. Бруно Франко, 5. Дейвид Малембана, 26. Красимир Милошев – К, 44. Божидар Кацаров, 39. Антонио Вутов, 89. Матеус Дуарте, 29. Станислав Костов, 13. Селсо Рапосо, 11. Карлос Франса

Резерви: 24. Александър Любенов, 7. Александър Александров, 70. Димо Бакалов, 22. Ивайло Найденов, 15. Лука Иванов, 3. Марио Петков, 4. Мики Орачев, 17. Теодор Иванов, 18. Християн Чипев

Треньор: Станислав Генчев

Ботев Пд: 1. Георги Аргилашки, 2. Рой Херман, 4. Виктор Генев – К, 5. Красиан Колев, 7. Лъчезар Балтанов, 15. Джеймс Етоо, 17. Николай Минков, 19. Абдулайе Траоре, 20. Антонио Калдерон, 25. Станислав Работов, 30. Димитър Папазов

Резерви: 21. Мартин Панев, 33. Стефан Смъркалев, 9. Никола Гелин, 14. Константин Павлов, 16. Самюел Акере, 18. Самюел Супрайен, 28. Мартин Христов, 31. Мирослав Георгиев, 74. Мартин Ситев

Треньор: Стефан Стоянов