Спартак Варна победи Марица в голов спектакъл

18 Авг 2021 22:08

Спартак Варна свали Марица от върха във Втора лига. ''Соколите'' победиха с 5:3 ''жълто-сините'' в Пловдив, след като дори губеха с 0:1 в резултата на почивката.

Голмайсторът на първенството Мариян Тонев даде аванс на пловдивчани в 35-ата минута. Георги Бабалиев разочарова публиката на пловдивчани през втората част. Бързакът изригна с хеттрик за варненци, като в рамките на 12 минути нанесе първа загуба на Марица. Бившият футболист на Лудогорец, Витоша Бистрица и Локомотив София първо изравни в 53-ата минута, донесе пълен обрат в 63-ата минута, а в 65-ата минута оформи своя хеттрик. Резервата Георги Божилов отбеляза четвърти гол за Спартак Варна в 84-ата минута. Веселин Марчев върна едно попадение за Марица почти веднага. Две минути преди края Начев вкара красив гол за 5:2, а юношата на Левски, който влезе като резерва успя да получи и червен картон. Буквално в следващите секунди Тонев се разписа от дузпа за 3:5.

Успехът прати Спартак Варна на първа позиция във Втора лига. Домакините записаха първо поражение след завръщането си сред професионалистите. Двата тима и Хебър Пазарджик имат актив от 13 точки, като делят първите три места. Пловдивчани обаче са трети.