Марица и Ротор не се победиха в контрола

04 Фев 2022 18:05

Тимовете на Марица Пловдив и Ротор завършиха при резултат 2:2 в контролна среща на турска земя.

Ротор поведе в 32-ата минута. Омар беше оставен непокрит и с удар от далечна дистанция преодоля Николов.

В 39-ата минута Ротор удвои преднината си. Исламитдин Абдулаев изскочи зад защитата на Марица, Илия Николов излезе напред, за да скъси ъгъла, но нападателят на Ротор запази самообладание и прокара топката покрай вратаря за 2:0.

Ангел Грънчов намали изоставането на Марица в 49-ата минута. След центриране защитникът на Марица беше най-съобразителен в наказателното поле. Топката падна точно на крака му на метър от голлинията и Грънчов не сгреши.

В 65-ата минута Мариян Тонев възстанови равенството, с което оформи крайното 2:2. Той беше намерен на дъгата на наказателното поле, овладя топката, завъртя се и стреля в долния ляв ъгъл, с което не остави никакви шансове на стража на Ротор.