Марица с тежка загуба от ЦСКА 1948 II в Пловдив

30 Май 2023 20:00

Отборът на Марица (Пловдив) допусна тежка домакинска загуба от ЦСКА 1948 II. Срещта между двата тима завърши при резултат 3:0 в полза на ''червените''.

Пловдивчани гонеха задължителен успех в битката за бараж за влизане в елита, докато гостите вече си гарантираха шампионската титла във Втора лига, въпреки че нямат право на промоция.

В 62-ата минута ''червените'' организираха скоростна контраатака, при която Георги Иванов се размина с топката на тъча. Ариф Ферадов пое, спечели доста метри пред себе си с дрибъл и подаде в наказателното поле, където Стелиян Добрев се бе позиционирал фронтално срещу Илия Николов и с хубав удар опъна мрежата.

Само четири минути по-късно ЦСКА 1948 отбеляза второ попадение чрез Мариян Тонев. Бившият играч на Марица получи топката на метър от голлинията и я прати в мрежата - 0:2.

Преслав Антонов сложи точка на спора в 85-ата минута, след като превърна хубаво извеждащо подаване в гол. Нападателят излезе сам срещу вратаря и с техничен изстрел покрай него оформи крайното 0:3.

Марица се намира на седмата позиция с актив от 47 точки, а ЦСКА 1948 II е на първто място със 71 пункта.