Локомотив препъна ЦСКА-София на ''Армията'' (ВИДЕО)

04 Мар 2023 16:16

Отборът на Локомотив Пловдив спечели една точка при гостуването си на ЦСКА-София в двубой от 22-ия кръг на Първа лига. Срещата между двата тима на стадион ''Българска армия'' завърши при резултат 1:1.

Домакините поведоха още в деветата минута чрез попадение на Дюкенс Назон. В 44-ата минута пловдивчани изравниха резултата. Ерик Сорга се възползва от отлично подаване на Димитър Илиев и прати топката в мржата на ''червените''. В 87-ата минута Юрген Матай от състава на домакините изпусна дузпа, нацелвайки десния страничен стълб на вратата пазена от Динко Хоркаш.

ЦСКА-София остава на първа позиция в класирането с актив от 54 точки, докато Локомотив Пловдив четвърти с 38 пункта.

ЦСКА-София излезе напред след едва девет минути игра. Джонатан Линдсет преодоля Мартин Паскалев след получил се рикошет, впоследствие топката стигна до Дюкенс Назон, който разстреля Динко Хоркаш в близкия ъгъл точно под напречната греда и даде аванс на "армейците".

В 16-ата минута Илиев завърши добра триходова комбинация на "смърфовете", но Бусато без проблем улови удара на "черно-белия" капитан. Пет минути по-късно Назон се измъкна от засадата при изритана напред топка, това изненада отбраната на гостите и таранът шутира от малък ъгъл, но Хоркаш изби в корнер. В 25-ата минута Локомотив като по чудо не изравни след центриране от фал на Маркес, но двама играчи на гостите се разминаха с топката.

Динко Хоркаш спаси Локомотив Пловдив от допускане на сигурен втори гол в 28-ата минута. Брадли де Нойер предостави великолепен пас към Назон, а той бе спрян от изключително чиста позиция от хърватския страж.

Девет минути по-късно гостите от Пловдив имаха сериозни претенции за дузпа за нарушение на Амос Юга срещу Димитър Илиев, но такава не бе отсъдена. Юга първо игра с топката, но след това закачи крака на капитана на "смърфовете".

В 41-ата минута пък "смърфовете" стигнаха до изравнителен гол, след като Димитър Илиев намери Ерик Сорга във вътрешността на пеналтерията. Той прати топката покрай Бусато, но попадението бе отменено заради засада. След преглед на ВАР обаче се стигна до заключението, че засада не е имало, а голът остана - 1:1!

Седем минути след началото на второто полувреме ЦСКА-София имаше невероятна възможност да излезе напред в резултата. Брадли де Нойер бе изведен сам срещу Динко Хоркаш и нанесе удар, който бе спасен от хърватина, като останаха съмненияза задържане на нидерландеца от страна на Матеус да Силва. Драгомир Драганов прецени сам да прегледа ситуацията, но прецени, че двамата се държат взаимно и 11-метров наказателен удар не последва.

В 59-ата минута домакините комбинираха добре, но атаката им завърши с удар встрани от вратата. В 66-ата минута Тобиас Хайнц проби добре отляво и дори навлезе в наказателното поле, но не успя да намери свой съотборник. Четири минути след това Линдсет пробва центриране, но доста разочароващо. Линдсет изпълни корнер в 74-ата минута, а топката стигна до Жеферсон, който стреля на метри от голлинията, но все пак прати кълбото високо над напречната греда. Две минути след това Петър Витанов остана сам срещу Густаво Бусато, който излезе от наказателното си поле, за да спре евентуален удар на футболиста на "смърфовете". Все пак прозвуча сигнал и за засада.

В 85-ата минута Маурисио Гарсес успя да се измъкне зад защитата и бе фаулиран от Мартин Паскалев в наказателното поле на Локомотив Пловдив. Този път Драгомир Драганов отсъди дузпа. Юрген Матай се нагърби с отговорността да изпълни. Капитанът обаче стреля в гредата и равенството се запази.

Локомотив имаше златен шанс да излезе напред в резултата секунди по-късно, когато Матеус да Силва бе забравен в наказателното поле на домакините, но бразилецът стреля неточно.

Съставите на двата тима:

ЦСКА-София: Густаво Бусато, Амос Юга, Християн Петров, Юрген Матей, Брадли Де Нойер, Маурисио Гарсес, Джеферсон Телес, Джонатан Линдсет, Марселино Кареазо, Тобиас Хайнц, Дюкенс Назон

Резерви: Димитър Евтимов, Мено Кох, Галин Минков, Жираир Шагоян, Станислав Шопов, Бисмарк Чарлс, Радослав Живков, Тибо Вион, Лазар Туфегджич

Треньор: Саша Илич

Локомотив Пловдив: Динко Хоркаш, Тодор Павлов, Милош Петрович, Мартин Паскалев, Матеус Де Барош Да Силва, Бабакар Дион, Петър Витанов, Пиер Зебли, Джовани Маркес, Димитър Илиев, Ерик Сорга

Резерви: Илко Пиргов, Александър Георгиев, Джовани Трупе, Георги Каракашев, Денислав Александров, Христо Иванов, Ивайло Димитров

Треньор: Александър Томаш

Главен съдия: Драгомир Димитров Драганов - гр. Варна