Проблеми в защита притесняват Александър Томаш

03 Апр 2023 08:38

Проблеми в защита тормозят треньора на Локомотив Пловдив Александър Томаш преди заключителните и решаващи двубои от редовния дял на шампионата. Черно-белите са пети във временното класиране, но могат да изпаднат от челната шестица. В петък, 7 април, тимът посреща столичния Септември и победата е задължителна. Двубоят на „Лаута“ е от 19:30 часа.

Томаш ще трябва да поработи върху защитата, в която се видяха пробойни и по време на съботния засекретен спаринг срещу закъсалия Хебър, който бе поет от Любослав Пенев. Смърфовете спечелиха с 3:2 на „Лаута“. Срещу пазарджиклии Локо поведе с гол от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Дион. Тя бе реализирана от капитана Димитър Илиев в 12-ата минута. 10 по-късно обаче домакините бяха изненадани – 1:1 след изстрел от дистанция на Алекандро Серано. След това същият играч пропусна да вкара, останал сам срещу Хоркаш. До почивката Димитър Илиев удари греда, а Хоркаш се отличи с добро спасяване. В 57-ата Денислав Александров вкара за 2:1. В 81-ата обаче Хебър отново показа зъби и изравни чрез Анте Живкович. Само две по-късно Ивайло Димитров оформи крайния резултат, а Пиер Зебли пък получи червен картон.

От днес черно-белите започват подготовка за сблъсъка със Септември в петък.