Локомотив взе трите точки срещу Септември (ВИДЕО)

07 Апр 2023 18:25

Отборът на Локомотив (Пловдив) спечели домакинството си на Септември (София) с 2:1. Двата тима премериха сили в двубой от 25-ия кръг на efbet Лига.

Пловдивчани откриха резултата в 42-ата минута, когато Матеус да Силва отбеляза попадение. Джовани увеличи аванса на ''смърфовете'' в 58-ата минута, а Валентин Йосков вкара почетен гол за гостите в 81-ата минута.

''Черно-белите'' вече заемат четвъртото място в класирането с актив от 43 точки. Столичани допуснаха втора поредна загуба и остават на 12-ото място с 22 пункта.

В следващия кръг Локомотив гостува на Черно море, а Септември приема ЦСКА 1948.

Още в 3-ата минута Локомотив Пловдив можеше да поведе в резултата, но Бабакар Дион не успя да преодолее Димитър Шейтанов от близка дистанция.

Веднага след това Септември отговори с удар с глава на Мартин Петков, който излезе в аут. В 6-ата минута Матеус Да Силва си нагласи топката на левия крак и стреля силно. Топката обаче попадна в новостроящия се сектор зад вратата.

В 20-ата минута Димитър Илиев бе забравен на фланга и центрира в наказателното поле, където Ерик Сорга остави топката за Дион, а той подаде на Петър Витанов, но неговият изстрел бе отразен от Шейтанов.

Видимо футболистите на Локомотив бяха по-активни и опитваха по-настоятелно да достигнат то гола. Въпреки това Септември организира добра атака в 38-ата минута, при която Мартин Петков пусна подаване зад гърба на защитата към Мартин Ачков. Той с едно докосване центрира успоредно на голлинията, а Влатко Стояновски просто подложи крака си на пътя на топката. Динко Хоркаш внимаваше и нямаше никакви проблеми да улови топката в ръце.

В 42-ата минута натискът на Локо даде резултат. Матеус Да Силва надбяга Мартин Ачков, след като получи пас от Джовани и прати топката във вратата на Шейтанов.

Септември започна втората част с една пормяна в състава - на мястото на Симеон Александров се появи Себастиан Якубяк. Въпреки това домакините продължиха да бъдат по-активни и играта се водеше предимно в половината на столичани. Хубав фалцов удар на Джовани в 53-ата минута бе избит в корнер от вратаря Шейтанов.

В 58-ата минута Локомотив удвои преднината си след контраатака, организирана като по учебник. Динко Хоркаш хвърли топката към Джовани, който с дрибъл преодоля спечели доста метри пред себе си. След това с финт преодоля двама футболисти на гостите, направи двойно подаване с Димитър Илиев и останал очи в очи с Шейтанов, насочи удара си в долния ляв ъгъл на вратата.

В 64-ата минута Септември можеше да върне един гол след грешка на Динко Хоркаш, но Константин Чешмеджиев не уцели празната врата отблизо. В 77-ата минута Атанас Кабов прати топката във вратата на Хоркаш, но страничният съдия вече бе вдигнал флага за засадата.

В 81-ата минута Септември намали изоставането си, след като Хоркаш не се разбра с Тодор Павлов и влезлият като резерва Валентин Йосков вкара вратата в опразнената врата.

В добавеното време Георги Каракашев изпусна шанса да подпечата успеха за своя тим с удар в Шейтанов от метър разстояние.

Локомотив Пд: Динко Хоркаш, Йосип Томашевич, Милош Петрович, Тодор Павлов, Матеус Де Барош Да Силва, Петър Витанов, Пиер Зебли, Димитър Илиев, Бабакар Дион, Джовани Маркес, Ерик Сорга

Резерви: Илко Пиргов, Джовани Трупе, Мартин Паскалев, Денислав Александров, Георги Каракашев, Александър Георгиев, Ивайло Димитров, Иван Михайлов, Христо Иванов

Треньор: Александър Томаш

Септември Сф: Димитър Шейтанов, Асен Георгиев, Атанас Кабов, Влатко Стояновски, Константин Чешмеджиев, Красимир Станоев, Мартин Петков, Мартин Ачков, Петър Чуич, Симеон Александров, Стефан Милич

Резерви: Иван Василев, Айкут Рамадан, Валентин Йосков, Димитър Костадинов, Иван Арсов, Йоан Гаврилов, Мартин Стоянов, Мартин Николов, Себастиан Якубяк

Треньор: Светослав Петров

Главен съдия: Георги Гинчев - гр. Велико Търново