Десет от Локомотив допуснаха загуба от ЦСКА 1948 в Бистрица (ВИДЕО)

22 Апр 2023 18:14

Отборът на Локомотив (Пловдив) допусна поражение от ЦСКА 1948 в двубой от 27-ия кръг на efbet Лига. Срещата между двата тима завърши при резултат 1:0 в полза на столичани.

В началото на второто полувреме домакините поведоха с попадение на Педриньо от дузпа. Тя беше отсъдена заради нарушение на Джовани Трупе срещу Радослав Кирилов, а футболистът на Локомотив получи червен картон.

Така ЦСКА 1948 записа четвърта поредна победа в шампионата и се намира на третата позиция с актив от 57 точки. ''Смърфовете'' допуснаха втора поредна загуба в първенството и са шести 43 пункта.

В следващия кръг столичани гостуват на Черно море, докато ''черно-белите'' посрещат Спартак (Варна).

Октавио Мантека започна срещата вместо Ивайло Чочев, който първоначално бе записан в стартовия състав. В началните минути на срещата нямаше опасни голови положения. В 7-ата минута Бабакар Дион отправи изстрел от дистанция, но твърде слаб и Даниел Наумов не се затрудни. В 13-ата минута Елитон скочи високо и стреля с глава, но изстрелът му не беше добър и не бе заплаха за Динко Хоркаш.

Три минути след това ЦСКА 1948 получи корнер. При изпълнението топката бе избита и попадна в краката на Педриньо, чийто опит за изстрел бе блокиран. Последва втори ъглов удар, който стигна до Георги Русев. Той пробва изстрел от ръба на наказателното поле, който прелетя високо над напречната греда. Педриньо проби отлично отляво в 24-ата минута, след което опита да намери Светослав Диков с пас по земя, в наказателното поле обаче защитник на "смърфовете" изчисти преди топката да стигне до напaдателя.

В 35-ата минута гредата помогна на Даниел Наумов след техничен удар на Джовани към далечния ъгъл.

Две минути след старта на втората част Светослав Диков нанесе хубав изстрел, с който Динко Хоркаш се справи, но топката остана опасно близо до голлинията. Радослав Кирилов щеше да я добави, но бе съборен от Джовани Трупе. Волен Чинков отсъди дузпа, а с това и футболистът на "смърфовете" бе изгонен с червен картон. Педриньо застана на бялата точка и изпълни наказателния удар отлично, пращайки топката в мрежата на Хоркаш за 1:0.

В 67-ата минута Динко Хоркаш успя навреме да хване топката преди Марио Топузов да успее да играе с нея. В 71-ата минута Мартин Паскалев сбърка, което позволи на Кирилов да отправи изстрел по посока вратата, но прати топката встрани. В 73-ата минута Денислав Александров отправи красив изстрел към вратата на Наумов, а стражът на ЦСКА 1948 реагира с хубаво спасяване.

В 83-ата минута добра комбинация на Локомотив Пловдив завърши с центриране отляво. Потърсен бе Денислав Александров в пеналтерията на домакините, но той увисна и не успя да стреля с глава. Пет минути по-късно Алекс Колев получи добър пас между защитниците на гостите. Той успя да се обърне към вратата и нанесе изстрел, който обаче бе избит от Динко Хоркаш.

ЦСКА 1948: Даниел Наумов, Стив Фуртадо, Хелитон, Лазар Марин, Сидклей Ферейра Перейра, Ивайло Чочев, Парвиз Умарбаев, Георги Русев, Радослав Кирилов, Педро Енрике, Светослав Диков

Резерви: Генадий Ганев, Александър Колев, Ангел Лясков, Ангел Грънчов, Евгений Сердюк, Марио Топузов, Октавио Мерло, Реян Даскалов, Преслав Антонов

Треньор: Тодор Янчев

Локомотив Пловдив: Динко Хоркаш, Джовани Трупе, Мартин Паскалев, Милош Петрович, Матеус Де Барош Да Силва, Петър Витанов, Пиер Зебли, Христо Иванов, Джовани Маркес, Бабакар Дион, Димитър Илиев

Резерви: Илко Пиргов, Георги Каракашев, Денислав Александров, Ерик Сорга, Йосип Томашевич, Иван Михайлов, Ивайло Димитров, Тодор Павлов, Петър Андреев

Треньор: Александър Томаш