Хорхе Сегура спаси Локомотив срещу Славия, ''смърфовете'' запазиха мястото си в топ 6 (ВИДЕО)

02 Май 2023 19:17

Отборите на Славия и Локомотив (Пловдив) поделиха точките в двубой от 29-ия кръг на efbet Лига. Срещата между двата тима на стадион ''Александър Шаламанов'' завърши при резултат 1:1.

Домакините откриха резултата в 48-ата минута, когато Кристиан Добрев отбеляза попадение. Пловдивчани изравниха чрез гол на Хорхе Сегура в 87-ата минута.

Така ''белите'' събраха 46 точки и се намират на седмото място в подреждането, докато ''смърфовете'' са шести с 47 пункта. В следващия кръг столичани гостуват на ЦСКА 1948, докато Локомотив (Пловдив) посреща Левски.

В четвъртата минута Джовани отправи коварен удар към Светослав Вуцов, но стражът на "белите" внимаваше и се намеси. Малко след това домакините изявиха претенции за дузпа заради игра с ръка на Пиер Зебли, но главният съдия остана безмълвен.

Чудесен шанс се откри отново пред Джовани в 13-ата минута, след като Денислав Александров сложи топката на главата му с отлично центриране от десния фланг. Ударът на дребния бразилец обаче не намери очертанията на вратата на Славия.

В средата на първото полувреме Георги Каракашев падна в наказателното поле на Славия, но и този път Иво Андреев прецени, че няма основание да посочи бялата точка.

Така се стигна до 25-ата минута, когато Димитър Илиев намери Матеус Да Силва на дясното крило. Бекът центрира, като в наказателното поле бяха Георги Каракашев и Денислав Александров. Стигна се до карамбол, при който Натан Гасама прати топката в ръката на Александров, който след това вкара гол, но заради нарушението попадението му не бе зачетено.

Секунди след подновяването на играта, Динко Хоркаш трябваше да се намесва, след като Галин Иванов стреля от границата на наказателното поле.

В 48-ата минута обаче, нищо не можеше да спре домакините по пътя към гола. Ертан Томбак хвърли топката от тъч към Галин Иванов. Капитанът видя измъкващия се Кристиан Добрев и го изведе вляво от вратата на Динко Хоркаш. Крилото бе оставен съвсем сам и с добре насочен удар вкара гол!

Малко преди да измине час игра от началото на срещата Александър Томаш трябваше да замени принудително своя вратар Динко Хоркаш, който се сблъска тежко с Натан Гасама.

В 72-рата минута няколко играчи на Славия добре взаимодействаха помежду си, а на върха на нападението се озова Кристиан Добрев, чийто удар обаче мина на сантиметри от десния страничен стълб на вратата.

В 87-ата минута Джовани Маркес центрира меко от пряк свободен удар. В наказателното поле резервата на Локо Пд Хорхе Сегура надскочи Емил Виячки и с глава вкара първия си гол във втория си мач в българския футболен елит.

В третата минута на добавеното време гостите пропуснаха да направят пълен обрат. Чудесна контраатака постави в шах играчите в "бяло", а Бабакар Дион изведе Джовани на отлична позиция. Бразилецът обаче стреля слабо и право в стража на домакините.

Стартови състави:

Славия: 21. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 23. Емил Виячки, 55. Натан Гасама, 4. Людовик Соарес, 5. Велко Йеленкович, 33. Галин Иванов (К), 71. Кристиян Стоянов, 11. Кристиан Добрев, 8. Емил Стоев, 10. Владимир Николов

Резерви: 1. Георги Петков, 9. Ахмед Ахмедов, 17. Ерол Дост, 88. Тони Тасев, 83. Христо Попадийн, 15. Валентин Петров, 14. Роберто Райчев, 19. Чунг Нгуен До

Старши треньор: Златомир Загорчич

Локомотив Пд: 23. Динко Хоркаш, 50. Йосип Томашевич, 4. Мартин Паскалев, 5. Тодор Павлов, 13. Матеус Да Силва, 15. Пиер Зебли, 33. Георги Каракашев, 6. Христо Иванов, 10. Джовани Маркес, 19. Денислав Александров, 14. Димитър Илиев

Резерви: 1. Илко Пиргов, 99. Джовани Трупе, 7. Бабакар Дион, 9. Ерик Сорга, 25. Иван Михайлов, 3. Петър Андреев, 91. Хорхе Сегура, 21. Кристиан Пинеда, 11. Ивайло Димитров

Старши треньор: Александър Томаш