Левски победи лесно Локомотив на ''Лаута'' (СНИМКИ и ВИДЕО)

21 Май 2023 18:40
Левски победи лесно Локомотив на ''Лаута'' (СНИМКИ и ВИДЕО) Снимка: Plovdivskinovini.bg

Отборът на Локомотив (Пловдив) допусна тежка домакинска загуба от Левски с 0:3 в двубой от 32-ия кръг на efbet Лига. В 35-ата минута Рикардиньо даде аванс на гостите, а пет минути след това Ивелин Попов увеличи преднината на "сините". В 79-ата минута Филип Кръстев покачи на 3:0 за "сините".

Така столичани събраха 58 точки и се намират на четвъртото място в класирането, докато ''смърфовете'' са шести с 50 пункта.

В следващия кръг пловдивчани гостуват на ЦСКА-София, а Левски приема Черно море.

Още в 1-вата минута се откри голова възможност пред Уелтон. До нея се стигна след отлична намеса на Филип Кръстев в защита и последвало дълго подаване от халфа към бразилеца. Уелтон показа скоростта си по лявото крило, влезе в наказателното поле и потърси далечния ъгъл на вратата, но стреля покрай гредата. Две минути по-късно и Роналдо шутира неточно. Последва мигновен отговор от Локомотив, който организира атака чрез Георги Каракашев. Халфът видя своя колега Христо Иванов, позиционирал с на дъгата на наказателното поле. Младокът пробва удар, но не намери добре топката и тя попадна в ръцете на Пламен Андреев. В 7-ата минута Джовани качи топката на главата на Хорхе Сегура, който се извиси в наказателното поле. Бранителят не успя да натисне кълбото и стреля покрай вратата. В 13-ата минута Роналдо спечели само корнер след удар в близкия ъгъл.

Малко по-късно домакините сбъркаха в центъра на терена, а от това веднага се възползва Филип Кръстев. Халфът пусна извеждащ пас отдясно за Рикардиньо. Бразилецът надбяга Сегура, а Илко Пиргов излезе да го пресрещне и връхлетя върху нападателя, в момента, в който той отправи удар. Топката мина покрай вратата, но главият съдия отсъди нарушение на вратаря и му даде жълт картон.

В 30-ата минута Дион мина покрай Цунами и стреля, но покрай вратата.

В 35-ата минута Левски се възползва от грешка на Локомотив Пловдив и поведе в резултата. Мартин Паскалев върна към Пиргов, който обаче опита с дрибъл да мине покрай Уелтон и Рикардиньо, но вместо това вторият прати топката във вратата му.

Само пет минути по-късно гостите удвоиха аванса си. След центриране от корнер Андриан Краев стреля с глава, но Илко Пиргов парира удара му, при добавката обаче Ивелин Попов отблизо се разписа за 0:2. Той се израдва точно пред трибуна "Бесика", което вбеси феновете на домакините. Последваха скандирания срещу Попов и мощни освирквания.

След почивката Александър Томаш замени Георги Каракашев с Петър Витанов. За Витанов това е мач номер 100 в елита на българския футбол с екипа на "смърфовете".

В 65-ата минута Пиргов донякъде се реабилитира за единия от головете, които допусна. Стражът парира много силен удар на Уелтон в близкия ъгъл. Три минути по-късно бразилецът нямаше късмет при шут към далечния ъгъл. Топката се отби в страничната греда, а Левски показа, че в тази зона, в която действа Уелтон, превъзхожда сериозно Локомотив.

В 79-ата минута Локомотив Пловдив допусна още една грешка, която доведе до гол за Левски. Филип Кръстев излезе очи в очи с Пиргов и прати топката в мрежата му за трети път в двубоя.

Локомотив Пд: Илко Пиргов, Джовани Трупе, Хорхе Сегура, Мартин Паскалев, Матеус Де Барош Да Силва, Пиер Зебли, Христо Иванов, Георги Каракашев, Джовани Маркес, Димитър Илиев, Бабакар Дион

Резерви: Кристиан Томов, Иван Михайлов, Йосип Томашевич, Милош Петрович, Кристиан Мендоса Пинеда, Ерик Сорга, Ивайло Димитров, Петър Витанов, Петър Андреев

Треньор: Александър Томаш

Левски: Пламен Андреев, Цунами, Андриан Краев, Рикардиньо, Ивелин Попов, Уелтън, Роналдо, Патрик-Габриел Галчев, Сонко Сундберг, Филип Кръстев, Кристиан Димитров

Резерви: Николай Михайлов, Джауад Ел Джемили Сети, Илиян Стефанов, Асен Чандъров, Асен Митков, Дейвид Михалев, Марин Петков

Треньор: Елин Топузаков