Локомотив Пд спечели последното си домакинство за сезона (СНИМКИ И ВИДЕО)

02 Юни 2023 18:31
Локомотив Пд спечели последното си домакинство за сезона (СНИМКИ И ВИДЕО) Снимки: Plovdivskinovini.bg

Отборът на Локомотив (Пловдив) постигна драматична домакинска победа над Черно море с 2:1 в двубой от 34-ия кръг на efbet Лига.

''Смърфовете'' откриха резултата в 52-ата минута, когато Димитър Илиев се разписа с удар от близка дистанция. Варненци изравниха в 76-ата минута чрез гол на Мишаел Алвес с глава. Минута преди края на редовното време на мача Джовани отбеляза попадение от дузпа, която беше отсъдена за нарушение на Цветомир Панов срещу Димитър Илиев.

''Черно-белите'' събраха актив от 53 точки и се намират на шестото място в класирането, докато ''моряците'' са пети с 54 пункта.

В последния кръг Локомотив гостува на ЦСКА 1948, докато Черно море приема Лудогорец.

Десет минути след началото на двубоя Велислав Василев проби чудесно отдясно и нахлу в наказателното поле. Вместо да стреля обаче, младият футболист потърси комбинация с Едгар Пашеко, който бе на далечната греда, но Джовани Трупе застана на пътя на топката и пресече подаването.

В 18-ата минута шут на Велислав Василев през няколко защитници беше отразен от Динко Хоркаш. Най-чистата голова ситуация се откри в 30-ата минута и тя бе на сметката на домакините. Джовани центрира много добре от фаул към втора греда, където Хорхе Сегура се извиси, но не успя да прати топката в мрежата от близко разстояние до вратата.

Така се стигна до 37-ата минута, когато Бабакар Дион пусна топката в наказателното поле, където Росен Стефанов ритна в крака Димитър Илиев, който падна на земята. Съдията Георги Давидов не отсъди дузпа, а от ВАР не коригираха решението му и играта продължи. Пет минути преди края на редовното време на първата част Едгар Пашеко бе изведен вляво от вратата. Той нахлу в наказателното поле и стреля, но ударът му по диагонала мина покрай десния страничен стълб. В 43-ата минута след грешка на Виктор Попов, Георги Каракашев му отне топката и поде контраатака. Последва пас на лявото крило към Джовани, но неговото центриране бе блокирано от Цветомир Панов.

Второто полувреме започна с положение за Черно море. Стефан Велев засече топката с глава след центриране от корнер на Велислав Василев. Ударът на полузащитника прелетя над вратата.

Локомотив отговори веднага с удар в аут на Джовани. Бразилецът получи топката от Димитър Илиев и на скорост се справи в двама защитници на гостите. Техничният изстрел на Джовани не намери очертанията на вратата.

Така се стигна до 52-ата минута, когато влезлият като резерва юноша на Локомотив Петър Андреев направи страхотен пробив по дясното крило, изпреварвайки Едгар Пашеко. Последва пас по земя към границата на вратарското поле, където Димитър Илиев бе по-добре позициониран от защитник на Черно море и прати топката във вратата за 1:0.

Черно море изравни в 76-ата минута чрез резервата Мишаел Алвес. Наглед обречено центриране на Николай Златев от фал бе отклонено от самата аутлиния от Живко Атанасов, който с отиграването си успя да достави и качествено подаване, което Мишаел засече с глава за 1:1.

Пет минути преди края на редовното време домакините имаха претенции за дузпа за нарушение срещу Димитър Илиев. Съдията Георги Димитров отиде да преразгледа ситуацията на ВАР. След консултацията със системата, реферът прецени, че Цветомир Панов е фаулирал капитана на Локо Пловдив и посоче бялата точка - дузпа за Локомотив Пловдив. Зад топката застана Джовани, който в 89-ата минута вкара много технично и добре насочено топката в долния ляв ъгъл на вратата на Георги Георгиев - 2:1 за "смърфовете"!

Локомотив Пд: Динко Хоркаш, Джовани Трупе, Мартин Паскалев, Хорхе Сегура, Йосип Томашевич, Пиер Зебли, Христо Иванов, Георги Каракашев, Димитър Илиев, Бабакар Дион, Джовани Бариани Маркес

Резерви: Кристиан Томов, Александър Георгиев, Иван Михайлов, Кристиан Мендоса Пинеда, Петър Андреев, Аксел Велев, Веселин Празов, Росен Кръстев, Мерт Дурсун Салим

Треньор: Александър Томаш

Черно море: Георги Георгиев, Живко Атанасов, Росен Стефанов, Виктор Попов, Цветомир Панов, Велислав Василев, Едгар Патрисио Фанко Пашеко, Стефан Велев, Арлинд Дакай, Мазир Сула, Исмаил Иса

Резерви: Иван Дюлгеров, Влатко Дробаров, Васил Панайотов, Мартин Дичев, Мишаел Сантос Силва Алвес, Матеус Машадо Ферейра, Николай Златев, Берк Орхан Бейхан, Атанас Илиев

Треньор: Илиан Илиев