Локомотив шокира ЦСКА-София на ''Васил Левски'' (ВИДЕО)

03 Апр 2024 15:52

Отборът на Локомотив (Пловдив) надделя над ЦСКА-София с 2:1 като гост в двубой от 27-ия кръг на efbet Лига. Срещата между двата тима се проведе на Националния стадион ''Васил Левски''.

Пловдивчани поведоха в резултата в 60-ата минута с попадение на Мичи Нтело. "Армейците" изравниха с гол на резервата Данило Асприля, но в 3-ата минута на добавеното време Кристиян Пешов донесе успеха на гостите.

''Смърфовете'' събраха актив от 50 точки на петото място в класирането, а ''червените'' са втори с 57 пункта. В следващия кръг ''черно-белите'' приемат Черно море. За столичани пък предстои двубой срещу Левски.

Локомотив Пловдив си помисли, че е открил резултата още в 5-ата минута. Гостите разиграха добре по левия фланг и Ангел Лясков центрира в наказателното поле. Топката попадна в Бабакар Дион, който с едно докосване свали на Мартин Петков. Юношата на Левски не остави шансове на Густаво Бусато. Попадението първоначално бе признато, но Волен Чинков бе викнат да прегледа ситуацията с ВАР и голът бе отменен. До това решение се стигна заради засада на Мичи Нтело, който бе в засада и пречеше на видимостта на вратаря на "армейците".

След отменения гол футболистите на Нестор Ел Маестро се опитаха да изнесат играта в по-предни позиции, но това не донесе опасности пред стража на гостите. От своя страна пловдивчани контраатакуваха опасно най-вече по дясното крило. В 19-ата минута Дион нахлу в наказателното поле, но в последния момент Густаво Бусато действа решително и успя да избие топката в ъглов удар.

В 24-ата минута пловдивчани стигнаха до още една опасност. Камдем стреля от далечно разстояние. Бразилският страж на ЦСКА-София отново бе на точното място, за да се намеси. Две минути след това ЦСКА-София отправи първия си точен удар в мача. Тибо Вион пробва късмета си от дистанция, а топката тупна коварно пред Кристиан Томов. Вратарят на гостите не бе убедителен, но нямаше футболист на "армейците", който да се възползва от грешката му. В 30-ата минута Фернандо Каранга изведе Матиас Фаетон в наказателното поле. Ударът му в последния момент бе блокиран от бранител на Локомотив Пловдив.

Пет минути по-късно се получи сериозно разбъркване в пеналтерията на "червените". Отборът на Александър Томаш изпълни корнер, топката премина над всички играчи и попадна в Лясков. Той центрира, топката бе отклонена от играч на пловдивските "железничари", и от границата на вратарското поле Петков нацели напречната греда. В 36-ата минута натискът на гостите продължи и пред Петков се откри нова чудесна възможност, от която той отново не възползва. Той бе абсолютно непокрит в пеналтерията, но прати удара си встрани от вратата.

В началото на второто полувреме домакините заиграха по-активно. В 57-ата минута Скаршем шутира от границата на пеналта в аут.

В 60-ата минута Локомотив Пловдив най-накрая поведе в резултата. Гостите се възползваха от сериозна грешка в отбраната на "армейците". Дион бе намерен в пеналтерията и подходи без никакъв егоизъм, като подаде към Нтело, който отбеляза на празна врата.

Три минути по-късно Дион бе изведен в наказателното поле от Христо Иванов, но Бусато остави ЦСКА-София в мача.

Само 120 секунди по-късно Илиев навърза няколко футболисти в червено, преодоля и Бусато, но в крайна сметка не намери пролука да прати топката във вратата, тъй като Стойчев изчисти пред голлинията.

Пропуските се оказаха фатални, защото в 73-ата минута домакините изравниха с втория си точен изстрел. Хайнц центрира в наказателното поле, Асприля засече с глава и след рикошет в Али топката се озова в мрежата на гостите.

Само 180 секунди по-късно Каранга можеше да осъществи пълен обрат, но изпусна сам срещу вратаря.

В 82-ата минута се стигна до корнер за гостите. Бусато първоначално не се намеси добре и кълбото попадна на крака на Ивайло Иванов. Той отправи мощен удар, но бразилският вратар на "червените" се реваншира с добро спасяване. Две минути по-късно пловдивчани стигнаха до още едно положение. Димитър Илиев центрира в пеналтерията. Там Ефе Али стреля от близко разстояние. Бусато запази паритета с добра намеса. При положението останаха съмнения за засада.

В 88-ата минута Фаетон стреля към близкия ъгъл на Томов, но стражът спаси без проблеми.

В 3-ата минута на добавеното време Локомотив Пловдив отново поведе. След бърза контраатака Нтело напредна и подаде към връхлитащия Кристиян Пешов, който доближи пловдивчани до трите точки.

В 97-ата минута ЦСКА-София можеше да изравни. Асприля напредна по левия фланг и центрира по земя към Фаетон, който обаче от границата на вратарското поле не успя да уцели вратата.

Съставите на двата тима:

ЦСКА-София: 1. Густаво Бусато (К) - 17. Емануел Шакич, 22. Енес Махмутович, 6. Християн Петров, 15. Тибо Вион - 26. Марселино Кареасо, 10. Джонатан Линдсет, 7. Улаус Скаршем, 8. Станислав Шопов - 11. Матиас Фаетон, 9. Фернандо Каранга

Резерви: 25. Димитър Евтимов, 13. Браян Кордоба, 16. Георги Чорбаджийски, 23. Илиан Антонов, 30. Данило Асприля, 4. Мено Кох, 3. Сейни Санянг, 20. Мартин Стойчев, 14. Тобиас Хайнц

Старши треньор: Нестор Ел Маестро

Локомотив Пловдив: 81. Кристиан Томов (К) - 44. Ангел Лясков, 5. Тодор Павлов, 91. Хорхе Сегура, 12. Ефе Али, 71. Оливер Камдем - 6. Христо Иванов, 21. Евандро, 7. Бабакар Дион, 15. Мартин Петков, 9. Мичи Нтело

Резерви: 88. Мартин Луков, 20. Милош Петрович, 16. Кристиян Пешов, 22. Ивайло Иванов, 11. Петър Андреев, 17. Мартин Райнов, 19. Владимир Медвед, 14. Димитър Илиев

Старши треньор: Александър Томаш