Локомотив падна от Лудогорец след късен гол

Локомотив (Пловдив) допусна поражение от Лудогорец в Разград 0:1 в мач от 11-ия кръг на еfbet Лига. Единственото попадение в срещата отбеляза Рик Джонатан в 84-ата минута.

Разградчани са едноличен лидер в класирането с актив от 28 точки, докато ''смърфовете'' записаха трета поредна загуба и са десети с 12 пункта.

В следващия кръг ''орлите'' гостуват на Септември (София), а за ''смърфовете'' предстои визита на Ботев (Враца).

Квадво Дуа нанесе първия точен удар в мача в 11-тата минута, който не успя да затрудни изобщо Луков.

В средата на първото полувреме Пьотровски беше изведен на добра стрелкова позиция, но Хорхе Сегура се намеси решително и с шпагат блокира шута на капитана на Лудогорец.

Секунди преди почивката Дерой Дуарте се извиси над всички при корнер в наказателното поле на Локомотив, но изстрелът му попадна право в ръцете на Луков.

В началото на втората част Марсилио центрира опасно от левия фланг, но никой негов съотборник не разчете подаването му в пеналта. Сетне се получи особено тежък сблъсък между Камара и Луков. Костов маркира гърба на Дуа, а когато се пребори с швейцареца не успя да укроти топката, попаднала в краката на Камара. Полузащитникът на свой ред си поведе дълго топката, и останал сам срещу Луков, опита да чукне топката с шпагат, но влетя болезнено в тялото на стража. В 60-ата минута Камдем опита да изненада Бонман отдалеч - около метър раздели десния бек от целта.

Последваха още няколко добри намеси на Луков - първо при изстрел на Дени Групеp, а след това и на Ерик Маркус. Последният беше много близо до това да открие резултата в 69-ата минута, но шутът му профуча на сантиметри от десния страничен стълб. В 76-ата минута Ивайло Чочев засече центриране на Кайо Видал и с глава разтресе горната греда от близко разстояние.

84-ата минута се оказа щастлива за домакините. Рик Джонатан пое на левия фланг, влезе навътре към центъра и със страхотен нисък удар препарира Мартин Луков - 1:0.

Две минути преди изтичането на редовното време "смърфовете" можеха да стигнат до 1:1. Пешов се озова непокрит в наказателното поле и отправи изстрел с глава, но не бе достатъчно точен.

Лудогорец: 39. Хендрик Бонман – 14. Дени Групер, 4. Диниш Алмейда, 24. Оливие Вердон, 17. Сон – 23. Дерой Дуарте, 6. Якуб Пьотровски (К) – 7. Рик Джонатан, 20. Агибу Камара, 77. Ерик Маркус – 9. Квадво Дуа

Треньор: Игор Йовичевич

Локомотив Пловдив: 88. Мартин Луков – 44. Ангел Лясков, 91. Хорхе Сегура, 3. Калоян Костов, 71. Оливер Камдем – 6. Христо Иванов, 33. Георги Каракашев – 80. Марсилио, 14. Димитър Илиев (К), 17. Николас Пенев – 9. Хуан Переа

Треньор: Любослав Пенев

Съдия: Красен Георгиев

ВАР: Драгомир Драганов