Бивш нападател на Левски се завърна в Марек преди баража с Локо Пд

Бивш нападател на Левски се завърна в Марек преди баража с Локо Пд

Голмайстор се завърна в Марек. Става въпрос за нападателя Илия Димитров. 28-годишният футболист започна тренировки с дупничани преди баража с Локомотив Пловдив. Той обаче няма как да помогне на Марек в битката за елита, защото вече игра за два тима през сезона. Бившият играч на Левски и Локо София започна кампанията на „Бончук“. Той изигра 18 мача, в които вкара 11 гола и бе водеща фигура в редиците на дупничани. През зимата обаче се стигна до преминаването му в словенския Табор Сежана, където старши треньор е родният млад специалист Радостин Александров.

Юношата на сините се бе разбрал с ръководството на Марек, че при предложение от чужбина ще го пуснат без претенции, както се и случи. Димитров обаче изигра само 8 мача през пролетта във второто ниво на словенския футбол. Въпреки това той вкара 4 гола, но не успя да помогне на Табор в битката за елита. Тимът завърши пети на 10 точки от директната промоция и на 9 от плейофа. Шампионатът там вече завърши, а договорът на играча бе именно до края на кампанията. От няколкото дни голмайсторът на дупничани от есента тренира с водения от Петър Колев тим.

„Сега няма как да се върне да играе. Нека видим как ще завърши двубоят с Локомотив Пловдив. Да стане ясно в коя група ще бъдем. Ще седнем и ще говорим с него и ще видим какво ще е бъдещето му“, коментира изпълнителният директор на Марек Милен Лахчев.

В същото време стана ясно, че ръководството на клуба е обещало завишени премии за играчите и треньорите за баража с Локомотив Пловдив.

''Тема Спорт''

Image