ЦСКА-София взе своето срещу Ботев Враца

Отборът на ЦСКА-София успя да се наложи над Ботев (Враца) като домакин с 2:0 в мач от 13-ия кръг на efbet Лига. Срещата се проведе на Националния стадион ''Васил Левски''.

Срещата стартира неприятно за ''червените'', тъй като вратаря на столичани Густаво Бусато бе ударен от Даниил Кондраков с коляно. Бразилецът получи помощ от медицинския щаб на ЦСКА-София, но заради удара в главата се наложи да бъде заменен принудително от Иван Дюлгеров.

В 42-ата минута домакините поведоха в резултата. Станислав Шопов центрира около точката за изпълнение на дузпа, а Годуин Коялипу с удар с глава изпрати топката в мрежата.

''Червените'' удвоиха преднината си в 80-ата минута. Матиас Фаетон бе изведен отляво и тръгна на самостоятелен рейд. След това той шутира от границата на наказателното поле и порази целта - 2:0.

ЦСКА-София събра актив от 13 точки на 11-ото място в класирането. Врачани остават предпоследни с 9 пункта.