Марсилия скри топката на Монпелие

Отборът на Олимпик (Марсилия) записа перфектна победа над Монпелие с 5:0 като гост в мач от осмия кръг на френската Лига 1.

Възпитаниците на Роберто Де Дзерби събраха актив от 17 точки на третото място в класирането. Монпелие допусна трета поредна загуба и се намира на последната 18-а позиция с 4 пункта.

Още в първата минута гостите поведоха в резултата. Джон Роу свали топката към Ели Уахи, който от близка дистанция засече за 0:1.

В 36-ата минута Улисес Гарсия центрира отляви и намери Амин Арит в пеналта, който овладя и шутира за 0:2.

Четири минути по-късно падна третото попадение. Хьойберг получи пред наказателното поле и стреля във вратата - 0:3.

В 58-ата минута Мейсън Грийнууд получи подаване в предни позиции, финтира бранител и отбеляза попадение за 0:4.

В 64-ата минута ситуацията за домакините стана още по-неприятна. Стефан Джодич спъна Арит и получи директен червен картон.

ОМ добави пети гол в 73-ата минута. Мурийо центрира по земя и топката стигна до Луис Енрике на далечната греда, който я прати във вратата за 0:5.

Резултати и голмайстори от вчерашните мачове в Лига 1:

Льо Авър - Лион 0:4
32' Абнер 0:1, 57' Фофана 0:2, 71' Лаказет 0:3, 87' Бенрама 0:4

Нант - Ница 1:1
67' Аблин 1:0, 72' Гесон 1:1

Оксер - Реймс 2:1
16' Диоманда 1:0, 52' Траоре 2:0, 90+5' Накамура 2:1

Тулуза - Анже 1:1
5' Ниане 0:1, 64' Кинг 1:1