Наполи се откъсна на върха в Италия

Отборът на Наполи спечели домакинството си на Комо с 3:1 в мач от седмия кръг на италианската Серия ''А''. Двубоят се проведе на стадион ''Диего Армандо Марадона''.

Футболистите на Антонио Конте записаха втора поредна победа в шампионата и се намират на първата позиция с актив от 16 точки. Така неаполитанците вече имат 4 точки преднина пред втория Ювентус. Тимът на Сеск Фабрегас е на десетата позиция с 8 пункта.

''Партенопеите'' вкараха гол още в 25-ата секунда. Домакините организираха перфектна атака, а Лукаку намери Мактоминей, който отправи отличен изстрел за 1:0.

Комо изравни в 43-ата минута. Прекрасен удар на Стрефеца изненада Каприле - 1:1.

В началото на втората част неаполитанците си върнаха преднината след попадение на Лукаку от дузпа. Тя беше отсъдена заради нарушение на Сержи Роберто срещу Оливера.

Домакините оформиха крайния резултат в 86-ата минута. Великолепен пас на Лукаку изведе Давид Нерес и той се разписа за 3:1.

В следващия кръг Наполи е гост на Емполи, а Комо приема Парма.