Славия надви Локомотив Сф в зрелищен дуел

Отборът на Славия спечели домакинството си на Локомотив (София) с 3:2 в двубой от 13-ия кръг на efbet Лига. Малкото столично дерби се проведе на стадион ''Александър Шаламанов''.

''Белите'' поведоха в резултата в деветата минута. Иван Минчев изведе Куентин Зеедорф в наказателното поле, а левият бранител реализира с изстрел по диагонала.

В 15-ата минута домакините удвоиха аванса си след попадение от дузпа на Иван Минчев. Тя беше отсъдена заради игра с ръка на бранител на столичните ''железничари''.

Локомотив върна един гол в 37-ата минута, след като Анте Аралица се разписа с удар по земя.

Славия върна аванса си от два гола в добавеното време на първата част. Владимир Николов се разписа с глава след подаване на Иванов.

Анте Аралица отбеляза втория си гол в мача в 64-ата минута. Бруно Франко центрира от левия фланг и намери Бру в пеналтерията. Неговият опит бе блокиран, но Аралица бе най-съобразителен - 3:2.

Славия вече има 14 точки на десетата позиция в класирането, докато Локомотив (София) е 12-и с 11 пункта.