Срам и резил: Северна Ирландия вкара пет гола на България в Белфаст

Националният отбор на България допусна много тежка загуба от Северна Ирландия като гост с 0:5 в двубой от четвъртия кръг на група 3 от Лига ''С'' в Лигата на нациите. Мачът се проведе на ''Уиндзор парк'' в Белфаст.

Хеттрик за домакините отбеляза Айзък Прайс (15', 25', 82'), Димитър Митов си вкара автогол (33'), а Джон МакГенис също успя да се разпише (89').

Тимът на Илиан Илиев падна до третата позиция в групата с 5 точки, докато северноирландците вече са лидер със 7 пункта.

Мачът на "Уиндзор парк" в Белфаст започна двуостро, като в 4-ата минута Димитър Митов излезе добре, за да улови топката след центриране от пряк свободен удар.

Така се стигна до 15-ата минута, когато Живко Атанасов бе надигран много лесно от Дион Чарлс на лявото крило. Последва много хубав пас с външен фалц на десетката на северноирландците в наказателното поле. Там Айзък Прайс бе оставен съвсем сам и от чиста позиция прати топката в мрежата на Димитър Митов - 1:0!

В 22-ата минута нападателят на Хъдърсфийлд Таун - Дион Чарлс, надигра отново Живко Атанасов и шутира от наказателното поле, ала отбраната на "трикольорите" се справи и блокира удара на голмайстора на съперника. След корнера за домакините не се случи нищо вълнуващо.

Британците организираха нападение по тревата, след което Калъм Маршъл се озова вляво по атаката на домакините. Той опита центриране, но вместо това топката се насочи към родната врата, но Митов не се намеси.

Секунди след това българите допуснаха втори гол. Броуди Спенсър преодоля Виктор Попов, след което опита пас към Дион Чембърс. Живко Атанасов задържа нападателя, който падна в наказателното ни поле, след което Айзък Прайс нанесе съкрушителен удар по България за 2:0.

Тежкото крушение за българския нациоанален отбор в Белфаст продължи и в 33-ата минута. Броуди Спенсър отляво надигра Виктор Попов, след което отправи удар по земята. Топката срещна гредата, след което тялото на Митов, за да влети в българската врата - 3:0 за опонента.

При едно центриране в наказателното поле на домакините в 41-ата минута, Еойн Тоал задържа Мартин Минчев и от ВАР сигнализираха на главния съдия Жером Бризар да отсъди дузпа за България! Ситуацията бе преразглеждана 3 минути, но решението остана и с изпълнението на 11-метровия наказателен удар се нагърби Кирил Десподов. В 44-ата минута той стреля много силно, но уцели напречната греда на вратата, пазена от Пиърс Чарлс!

В 48-ата минута Мартин Минчев засече топката с пета след подаване отдясно пред вратата на Северна Ирландия, но топката излезе в аут.

Пет минути след това Християн Петров не успя да изчисти топката от наказателното ни поле и Прайс я прати към Дион Чарлс, но неговият удар мина покрай левия страничен стълб.

Защитата на "лъвовете" се пропука за пореден път в 68-ата минута. Вратарят Пиърс Чарлс направи страхотен пас към Конър Брадли, който бе изпуснат от българската защита, нахлу в наказателното поле и преодоля Митов. Антов успя да избие топката от голлинията, но при добавката Чарлс я прати в мрежата. Радостта на Северна Ирландия обаче, продължи само минута, тъй като голът не бе зачетен заради засада на капитанът на домакините.

Осем преди края на мача Айзък Прайс добави още един гол към сметката си, и то по страхотен начин. Юношата на Евертън и настоящ играч на Стандарт Лиеж получи подаване след голям набег от Шей Чарлс, след което отправи топовен удар, който направи безпомощен Димитър Митов - 4:0.

Доминацията в играта на северноирландицте продължи, които нанизаха пети гол в срещата. Вратарят на съперника даде диагонален пас вдясно към Брадли, който пък от своя страна намери Джош МакГенис, чийто шут влетя в българската врата за 5:0.

Северна Ирландия: 12. Пиърс Чарлс – 5. Трай Хюм, 17. Пади Макнеър, 4. Еоин Тоал – 2. Конър Брадли (К), 19. Шей Чарлс, 16. Алистър Маккен, 20. Броуди Спенсър – 14. Айзък Прайс – 10. Дион Чарлс, 8. Калъм Маршал

Резерви: 1. Люк Саутууд, 23. Кристи Пим, 3. Джамал Люис, 6.Джордж Савил, 7. Лий Бонис, 9. Джейми Рийд, 11. Пол Смит, 13. Брад Лайънс, 15. Джордан Томпсън, 18. Каолан Бойд-Мунс, 21. Джош Магенис, 22. Киарон Браун

Селекционер: Майкъл О’Нийл

България: 1. Димитър Митов – 2. Виктор Попов, 3. Живко Атанасов, 15. Симеон Петров, 5. Християн Петров – 7. Георги Костадинов, 14. Филип Кръстев, 20. Серкан Юсеин – 8. Радослав Кирилов, 17. Мартин Минчев, 11. Кирил Десподов (К)

Резерви: 21. Светослав Вуцов, 23. Иван Дюлгеров, 4. Иван Минчев, 6. Валентин Антов, 9. Здравко Димитров, 10. Георги Минчев, 12. Станислав Иванов, 13. Ангел Лясков, 16. Васил Панайотов, 18. Ивайло Чочев, 19. Иван Турицов, 22. Илиан Илиев-младши

Селекционер: Илиан Илиев:

Съдия: Жером Бризар (Франция)