Страхотна драма: Фиорентина надви Милан в двубой с три спасени дузпи

Отборът на Фиорентина се наложи над Милан с 2:1 на ''Артемио Франки'' в двубой от седмия кръг на италианската Серия ''А''.

''Ла Виола'' събра 10 точки на десетата позиция в класирането, докато ''росонерите'' са шести с 11 пункта.

В следващия кръг за играчите на Рафаеле Паладино предстои визита на Лече, а Милан ще посрещне Удинезе.

Домакините пропуснаха дузпа в 22-ата минута, когато Мойс Кийн се нагърби с изпълнението, но Майк Менян спаси. Дузпата беше отсъдена след нарушение на Тео Ернандес срещу Додо.

В 35-ата минута ''виолетовите'' откриха резултата. Ясин Адли наказа ''росонерите'' с красив удар за 1:0.

В края на първото полувреме футболистите на Пауло Фонсека получиха дузпа за побутване на Лука Раниеро срещу Тиджани Райндерс. Ернандес застана зад топката, но Де Хеа отрази неговия изстрел.

Милан получи още една дузпа в 54-ата минута. Този път Тами Ейбрахам стреля от бялата точка, а Де Хеа отново спаси вратата си от гол.

''Росонерите'' все пак изравниха в 60-ата минута, когато Кристиан Пулишич засече от воле уникално центриране на Тео Ернандес - 1:1.

''Ла Виола'' стигна до победата след попадение на Алберт Гудмудсон в 73-ата минута.