Тотнъм изнесе лекция на Уест Хям

Отборът на Тотнъм сгази с 4:1 Уест Хям в лондонско дерби от осмия кръг на Висшата лига на Англия. Срещата се провде на ''Тотнъм Хотспър Стейдиъм''.

''Чуковете'' поведоха в резултата в 18-ата минута. Джаред Боуен проби отдясно на наказателното поле и намери Мохамед Кудус, който прати топката в мрежата.

''Шпорите'' изравниха в 36-ата минута чрез Деян Кулушевски, който с много хубав удар в близкия ъгъл се разписа.

Обратът за домакините бе факт в началото на втората част. Дестини Удоджи намери Ив Бисума, а полузащитникът направи 2:1.

В 56-ата минута Жан-Клер Тодибо прати топката в собствената си мрежа, а това покачи резултата до 3:1.

След точно час игра Хюн-Мин Сон направи резултата с 4:1 след невероятна солова акция.

Гостите останаха с човек по-малко на терена в 86-ата минута, когато Кудус бе изгонен.

''Шпорите'' събраха 13 точки на шестата позиция във временното класиране, докато ''чуковете'' са 14-и с 8 пункта.

За Тотнъм предстои двубой срещу АЗ Алкмаар от третия кръг на Лига Европа у дома. Уест Хям пък ще посрещне Манчестър Юнайтед в мач от шампионата.